Hoşgeldiniz  

Zahra Sokak’ta kavga: 3 zanlı polise teslim oldu

admin | 06 Mart 2024 | Gündem A- A+

Zahra Sokak’ta kavga: 3 zanlı polise teslim oldu

(Kamalı Haber) – Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde bulunan Zahra Sokak’ta meydana gelen kavga olayı ile ilgili C.T, M.A ve N.K’de polise teslim oldu. Zanlılar mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede polis memurları Cemal Pınardan ile Emin Günal olguları aktardı. Günal, C.T ile M.A’nın mesele kapsamında daha önce tutuklanarak, teminata bağlanan diğer zanlılar ve aranan şahıslara birlikte kanunsuz topluluk oluşturarak, 22 Şubat 2024 tarihinde saat 22.30 raddelerinde kavga etmek için Zahra Sokağa gittiğini söyledi. Polis, kavga esnasında zanlının İ.H’nin başına vurarak ciddi şekilde darp ettiğini açıkladı. Polis, M.A’nın da O.H.’yi ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Polis, her iki zanlı hakkında 23 Şubat 2024 tarihinde tutuklama emri çıkarıldığını, ancak 14 gün süreyle kendilerine ulaşamadıklarını, cep telefonlarının kapalı olduğunu belirtti.  Polis, zanlıların önceki gece teslim olduklarını söyledi.  Polis, zanlının polisi darp ve kasti hasar suçundan askıda davası olduğunu açıkladı. Polis, her iki zanlının da KKTC vatandaşı olduğunu belirterek, teminat talep etti. Polis memuru Pınardan ise N.K’nin kavga mahaline giderek, kanunsuz topluluk suçu işlediğini belirtti.

Polis, zanlının sabıkasız olduğunu ifade ederek, teminat talep etti. Polisin ardından söz alan zanlının daha önce hiç aranmadığını, aranır aranmaz polise gittiğini söyledi. Diğer zanlının ise tutuklama emrinden haberi olduğunu ancak mahkemenin vereceği teminat parasını bulmak için zaman kazanmaya çalıştığını, bu yüzden geç teslim olduğunu söyledi. Zanlının tutuklama emrinden haberi olmadığını ifade etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, N.K’nin 30 bin TL nakit teminat yatırması, yurt dışına çıkış yasağı 2 kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada 4 gün polise ıspat-ı vücut yapmasına emir verdi. Yargıç, M.A’nın 60 bin TL nakit teminat yatırması, 4 kefilin 700’er bin TL kefalet senedi imzalaması, diğer zanlının 30 bin TL nakit teminat yatırması ve 5 kefilin 700’er bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi. Yargıç, iki zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması ve haftada dört gün polise ıspat-ı vücut yapmalarına da emir verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle