Hoşgeldiniz  

UBP milletvekili adayı Başman Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti

admin | 01 Haziran 2023 | Genel, KKTC A- A+

UBP milletvekili adayı Başman Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Adayı Ali Başman Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni ziyaret etti.

UBP’den verilen bilgiye göre, Birlik Başkanı Ali Özgöçmen ile görüşen ve Özgöçmen’den sendikanın ve sağlık emekçilerinin beklentilerini dinleyen Başman, devletin en temel fonksiyonlarından birisinin de vatandaşa kesintisiz sağlık hizmeti olduğuna vurgu yaptı.

Bakanlık, doktor ve sağlık emekçilerinin zor şartlardaki çabalarını takdir etmek gerektiğini ifade eden Başman, siyasi istikrarsızlığın sağlık yönetiminde de zaman zaman aksama yaşattığını söyledi.

 Başman,” Pandemi dönemi özellikle sağlık çalışanlarının önemiminin bir kez daha farkına vardık . Sağlıkta yaşanan şiddetin hep karşısında olduk. Hemşirelerin kadro sıkıntısını gidermek için çalışacağız. Aynı zamanda yasal çalışmalarla haklarını almalarını sağlayacağız” dedi.

Ülkede sağlık alanında yapılan tüm büyük işlerin Ulusal Birlik Partisi iktidarlarında gerçekleştiğini ifade eden Ali Başman, “Yeni dönemde sağlık alanındaki atılımları gerçekleştirmek için milletvekili  arladaşlarımla birlikte çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

Başman,” Pandemi döneminde özellikle sağlık çalışanlarının önemine bir kez daha farkına vardık . Sağlıkta yaşanan şiddetin hep karşısında olduk. Hemşirelerin kadro sıkıntısını gidermek için çalışacağız. Aynı zamanda yasal çalışmalarla haklarını almalarını sağlayacağız” dedi.

Başman,  yeni dönemde sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, güçlü bir sağlık yapısı için milletvekili arkadaşlarıyla birlikte çalışma  sözünü verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle