Hoşgeldiniz  

Şenkul: Alkol ve uyuşturucu etkisindekiler trafikte terör estiriyor

admin | 30 Mayıs 2023 | Genel, KKTC A- A+

Şenkul: Alkol ve uyuşturucu etkisindekiler trafikte terör estiriyor

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, ülkede yaşanan trafik kazaları ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Şenkul, alkol ve uyuşturucu madde etkisindeki insanların trafikte terör estirdiğine değinerek, “1990’larda ZZ plakalı araçların yarattığı terörü şimdi ülkeye geldikten kısa süre sonra ya kiralanan ya da satın alınan lüks araçlar yaratıyor” şeklinde konuştu.

Şenkul’un tam paylaşımı şu şekilde:

“Ülkemizde resmen trafik terörü yaşanıyor dostlar… Polisimiz kontrol yapıyor, ceza yazıyor ama bu terörün hızı kesilmiyor. Bu konu merkezi idarenin ivedi çözüm üretmesi gereken noktayı çoktan aştı. Çarşı’da kaldırımda veya Semih Sancar Caddesi’nde otobüs durağında biri olsaydı muhtemelen canından olurdu. Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında olan insanlar trafikte terör estiriyor. Daha fazla can ve mal kaybına uğramadan buna dur denmeli. 1990’larda ZZ plakalı araçların yarattığı terörü şimdi ülkeye geldikten kısa süre sonra ya kiralanan ya da satın alınan lüks araçlar yaratıyor. Buna dur demek için daha ne olması bekleniyor anlamış değilim.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle