Hoşgeldiniz  

Savaşan, Yurttaşları Başman’a Oy Vermeye Çağırdı

admin | 21 Haziran 2023 | Genel, KKTC A- A+

Savaşan, Yurttaşları Başman’a Oy Vermeye Çağırdı

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Dr. Ahmet Savaşan, yurttaşları Pazar gün yapılacak ara seçimde oy kullanarak Ulusal Birlik Partisi’ne destek verip yeni bir istikrarlı hizmet dönemi başlatmaya ve ülkede kaos çıkarmak isteyenlere de engel olmaya çağırdı.

Katıldığı bir televizyon programında seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan UBP Lefkoşa Milletvekili Dr. Ahmet Savaşan, CTP adayı ve sözcülerinin yaptıkları açıklamaların CTP’nin amacının ara seçimi güven oylaması noktasına çekerek erken bir genel seçimin yolunu açmak olduğunu gösterdiğini söyledi.

Ara seçimin boşalan bir milletvekilinin yerini doldurmak için yapılacağını belirten Ahmet Savaşan, bu seçime başka anlamlar yüklemeye ve bunun üzerinden de kaos yaratmaya çalışmanın kimseye faydası olmayacağını vurguladı.

Sorunları Türkiye ile uyumlu çalışabilecek bir hükümet çözebilir…

Seçimlerin ardından istikrarlı bir hizmet dönemininbaşlaması gerektiğinin altını çizen Ahmet Savaşan, bunun da ancak KKTC’de yaşanan sorunların Türkiye’de oluşan yeni kabine ile uyum içinde çalışacak bir hükümetle mümkün olabileceğine dikkat çekti. Savaşan, “bu gerçeklerden hareketle halkımızı UBP adayı Ali Başman’a oy vererek istikrarlı yeni bir dönemin başlamasına destek olmaya çağırıyorum” şeklinde konuştu.

CTP kaos peşinde…

“Hepimizin bildiği gibi, Sayın Özersay gibi Sayın Tufan Erhürman ve arkadaşları da KKTC’nin demokratik bir ülke olmadığı ve hükümetin halkın iradesini yansıtmadığı iddiasındadırlar. CTP’nin adayının seçilmesi halinde her gün erken seçim çağrısı yapılacağını bunun yanında grevlerin teşvik edilerek istikrarsızlık yaratılmaya gayret gösterileceğini ve hatta meclisten çekilerek erken seçimindahi zorlanmaya çalışılacağını biliyoruz.Yakın zamanda sorunların çözülmesi noktasında tünelin sonunda ışık göremediği için hükümet sorumluluğunu bırakıp kaçanların erken seçim yapılsa ve iktidara gelseler bile ülkeyi ileriye taşıyamayacağının ortada olduğunu söyleyen Ahmet Savaşan, “hükümet olmaları durumunda ne yapabileceklerini açıklayamayanCTP’nin, siyasi kaos peşinde olduğuaçıktır” şeklinde konuştu.

Yeni bir hizmet dönemi başlamalı…

Hizmet odaklı çalışan Ulusal Birlik Partisi’nin eksik bıraktıkları veya yaptığı bir takım hatalara rağmen Türkiye’nin desteğini de alarak KKTC’nin gelişim sürecinde bütün büyük projelere imza attığını anımsatan Ahmet Savaşan, Türkiye’deki seçim sürecinin tamamlandığına işaret ederek, KKTC’de yeni bir hizmet döneminin bir an önce başlaması gerektiğine işaret etti.

Halkımızdan istikrara destek olmalarını talep ediyoruz…

Türkiye’deki yeni kabinenin işe KKTC’den başladığını söyleyen Ahmet Savaşan, “özellikle Sayın Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda hemen işe girişmiştir. Sayın Yılmaz, ülkemize yaptığı ziyarette Türkiye’nin, Ercan Havaalanı’nınaçılması, kablo ile elektrik getirme çalışmalarının başlatılması, yolların tamamlanması, yeni hastane ve okulların yapımına başlanması gibi önemli konularda çok kısa sürede gereken adımları atacağını samimiyetle dile getirmiştir.Bunların yapılabilmesi için yeni bir istikrarlı hizmet döneminin başlaması şarttır. Bunun için de halkımızın desteğine ve oyuna ihtiyacımız vardır. Halkımıza güveniyoruz. Halkımızdan Ali Başman’a oy vererek kaosu engellemelerini ve istikrara destek olmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

Başman’ın kazanması ile erken seçim konuşmaları bitecek…

Ali Başman’ın seçilmesi ile birlikte UBP’ninmeclisteki sandalye sayısının 25’e yükseleceğine işaret eden Ahmet Savaşan, bu sonucun erken genel seçim tartışmalarını bitirerekhükümetin yoluna devam etmesine imkan vermesi yanı sıra, ana muhalefet partisini de gerçek görevi olan hükümeti denetleme ve ihtiyaç duyulan yasalara katkı koyma noktasına getireceğini söyledi.

Çalışanların gelirleri artacak…

Ali Başman’ın kazanmasıyla birlikte hükümetin daha da güçleneceğine vurgu yapan Ahmet Savaşan, “UBP adayı Başman’ın kazanması istikrarın kazanması anlamına gelecektir. Bu da elbette ülkemizde ihtiyaç duyulan büyük yatırımların devam etmesi, işletmelerin güçlenmesi ve çalışanların gelirlerinin artması sonucunu doğuracaktır” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.