Hoşgeldiniz  

Özersay: O Bürokratlardan Biri Kamu Görevinden Uzaklaştırıldı

admin | 21 Mart 2024 | Gündem A- A+

Özersay: O Bürokratlardan Biri Kamu Görevinden Uzaklaştırıldı

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay bir süredir Halkın Partisi olarak takip ettikleri ve ısrarla çağrı yaptıkları konuda olumlu bir gelişme yaşandığını açıklayarak “sahte diploma iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve bu diplomayı devlete sunarak maaş artışı elde ederek devleti zarara uğratmakla suçlanan” Meray Dürüst’ün kamu görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu. Özersay bir süre önce Bakanlık Müdürlüğü’nden alınması gerektiğini vurguladıkları ve sonuçta da o görevden alınan üst düzey kamu görevlisinin eski görevine yani Güzelyurt Kaymakamlığı’na geri dönüyor olduğunun duyurulması üzerine karara tepki gösterdiklerini ve yasaya göre bahse konu kamu görevlisinin kamu görevinden geçici olarak uzaklaştırılması gerektiğini ısrarla savunduklarını hatırlatarak İçişleri Bakanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonu’na yasanın gereğini yerine getirdikleri için teşekkür etti.

 FİKRİ ATAOĞLU NEYİ BEKLİYOR? NEDEN GECİKTİRİYOR?

HP lideri Kudret Özersay açıklamasında aynı durumda olan ve sahte diplomayı devlete sunarak haksız yere maaş artışı aldığı iddiasıyla hakkında polis soruşturması açılan mukayyitle ilgili olarak Turizm Bakanlığı’nın da adım atması gerektiğine dikkat çekerek “sayın Fikri Ataoğlu neden adım atmıyor? Neden bu konuyu geciktiriyor?” diye sordu ve Turizm Bakanlığı’na bir kez daha çağrı yaparak “kamuyu zarara uğratmak istemiyorsanız o üst düzey bürokratı derhal kamu görevinden uzaklaştırın, bırakın konuya mahkeme karar versin ve bu süre zarfında kimseye bir menfaat sağlamaya kalkışmayın” dedi.

Halkın Partisi Genel Başkanı açıklamsında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün haftalardır üzerinde durduğumuz, ISRARCI olduğumuz konuda OLUMLU BİR SONUÇ alındı. İçişleri Bakanlığı’nın yazısı ve Kamu Hizmeti Komisyonu’nun kararıyla sahte diploma iddiasıyla hakkında soruşturma açılan üst düzey bürokrat mahkeme kararını verinceye kadar KAMU GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI. İçişleri Bakanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonu olması gerekeni yani yasanın gereğini yapmışlardır.

Fikri Ataoğlu neyi bekliyor? Peki aynı durumda olan, hakkında polis soruşturması açılmış olan üst düzey diğer bürokratla ilgili olarak Turizm Bakanlığı NEDEN ADIM ATMIYOR? neyi bekliyor? Sayın Ataoğlu’na bir kez daha çağrı yapıyoruz: Kamu Hizmeti Komisyonu’nun size yasanın gerekleriyle ilgili yaptığı bilgilendirmenin gereğini yapın ve o bürokratla ilgili GEREKLİ ADIMI GECİKMEKSİZİN ATIN!
Demek ki neymiş? TAKİP EDİNCE, ISRARCI OLUNCA yasaların uygulanmasını sağlamak, SONUÇ ALMAK mümkün olabiliyormuş!

#aynenDEVAM”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle