Hoşgeldiniz  

Millî Bekaya, Millî Davaya İnanan Herkes Koşarcasına Sandıklara Gitti

admin | 18 Mayıs 2023 | Genel, KKTC A- A+

Millî Bekaya, Millî Davaya İnanan Herkes Koşarcasına Sandıklara Gitti

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili Hasan Küçük, Kanal T’de “Gökçe Örnekal ile Hayata Dair” programına katılarak, Türkiye Cumhuriyeti’nde 14 Mayıs tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’ni değerlendirdi.
Küçük, yeniden aday olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turdaki başarısı ve Cumhur İttifakı’nın Meclis’te çoğunluğu elde etmesini, “Yeni yüzyıl zaferi” olarak niteledi, “Daha güçlü TC, daha güçlü KKTC.” vurgusu yaptı.
Seçimlerin halk iradesiyle bir ülkenin geçmişine bir not düşme anlamına geldiğine vurgu yapan Küçük, aynı zamanda ileriye dönük somut projeler ile ulaşılması istenen hedeflerin halkla buluştuğunu ve böylece Türkiye’de büyük bir demokrasi örneğinin ortaya çıktığını kaydetti.
Önemli olanın sadece sandıktan çıkan oy değil, “yüreklerdeki oy” olduğunu da belirten Hasan Küçük, “Bu yüzden bizlerde buralarda olduğumuz sürece Türk milleti ve varlığının, Kıbrıs Türkünün her daim varlığının, bağımsızlığının ve egemenliğinin; demokrasinin bize emrettiği ve çizdiği yasalar ve haklar temelinde mücadelesini vereceğiz.” dedi.
UBP Milletvekili Küçük, Türkiye’deki seçimlerde AK Parti’nin ve Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı” sloganıyla propaganda yürütmesini ise şöyle yorumladı:
“Yeni dünya düzeninde yeni Türkiye istendi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan da ‘Biz sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde seçime girmiyoruz, Türk milletinin ve Türk devletlerinin birlik ve beraberliği için mücadeleye giriyoruz.’ vurgusu yaptı. Bu açıdan baktığımızda, bu duygu ve düşüncelerle millî bekaya, millî davaya inanan herkes koşarcasına sandıklara gitti ve çok büyük katılım gerçekleşti.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.