Hoşgeldiniz  

Marmara Denizi’nde 3 dakika arayla 2 deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

admin | 04 Aralık 2023 | Gündem A- A+

Marmara Denizi’nde 3 dakika arayla 2 deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

Marmara Denizi, Gemlik Körfezi’nde 5.1 ve 4.5 büyüklüğünde iki deprem gerçekleşti. Depremler, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Yalova, Çanakkale ve birçok şehirde hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir” ifadelerini kullandı. CNN TÜRK’e konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Şu anda özellikle 99 depremi öncesi yapılan binalarda durulmamasını tavsiye ediyorum, dikkatli olmaları gerekiyor. Zorunluluk olmadıkça da evde kalmasınlar.” çağrısında bulundu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Çok ciddi salladı. Alçak katlı binalarda bile ciddi hissedildi” dedi.

AFAD’dan aktarılan bilgiye göre; Marmara Denizi, Gemlik Körfezi’nde saat 10:42’de 5.1 ve 10:45’te 4.5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremin derinliği 8.98 km olarak duyuruldu. Depremler, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Sakarya, Çanakkale ve birçok şehirde hissedildi.

BAKAN YERLİKAYA’DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Marmara Denizi Gemlik Açıklarında 5.1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı. İstanbul Valisi Davut Gül ise olumsuz bir durumun olmadığını söyledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle