Hoşgeldiniz  

“Mağusa Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nde Abdullah Öztoprak’tan Unutulmaz Bir Sahne Eseri: “TEK ŞAHİDİ CÜMBEZDİ”

admin | 03 Temmuz 2024 | Gündem A- A+

“Mağusa Uluslararası Kültür Sanat Festivali’nde Abdullah Öztoprak’tan Unutulmaz Bir Sahne Eseri: “TEK ŞAHİDİ CÜMBEZDİ”

Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak, “Baba” şarkısının çıkışından itibaren uluslararası platformda yakaladığı yükselişte gösterdiği ilgi ve destek için teşekkürlerini sundu. Öztoprak, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Kapılarını davetlilere açacak olan Rauf Raif Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de, Abdullah Öztoprak’ın özel bir ekiple tasarlamış olduğu Lüzinyan, Venedik, Osmanlı ve Kıbrıs mutfağından sentezler, davetlilere tadımlık ikram olarak içeceklerle sunulacaktır.

Öztoprak gösteri öncesi yaptığı açıklamda şu sözlere yer verdi;

Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak, 7 Temmuz 2024 Pazar günü saat 20:00-21:00 arasında Rauf Raif Kültür ve Kongre Merkezi’nde (KÜKOM) düzenlenecek 24. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali kapsamındaki etkinliğe davette bulundu. Öztoprak, etkinlikte basın mensuplarını aralarında görmekten büyük memnuniyet duyacağını belirtti.

Etkinlik, yaklaşık 100 kişilik bir ekibin katılımıyla gerçekleşecek ve Öztoprak’ın yedi bestesiyle süslenecek. “TEK ŞAHİDİ CÜMBEZDİ” adlı sahne eserinde, Mağusa’nın tarihi ve ada kültürü izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunacak. Özel ışık, görsel teknikler ve efektler kullanılarak model, oyuncu, dansçı ve şarkıcıların sahne alacağı bu özel gecede, siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Etkinlik, ücretsiz olarak halkımıza sunulacaktır. Bu benzersiz gösterinin halkımıza ve uluslararası medyaya sizler aracılığıyla ulaştırılacağına olan inancım sonsuzdur.

“TEK ŞAHİDİ CÜMBEZDİ” adlı eser, 11 yıl önce farklı bir üslupla sahnelenmiş ve KKTC Posta Müdürlüğü bu eserden dört sahneyi pul olarak ve ilk gün zarfı olarak çıkarmıştır. Ayrıca sonraki performanslarda İtalya’dan Ferre modelleri ve reklam yüzleri, Abdullah Öztoprak’ın Kıbrıslı model ve oyuncu ekibi ile birlikte sahne almışlardır. Bu performansla Abdullah Öztoprak, İtalya’nın VOUGE dergisinde fütürist modada hızla ilerleyen Kıbrıslı Türk sanatçı olarak tanıtılmıştır.

Kültürel, sosyolojik ve tarihsel akımları her zaman sahnelerinde güncelleyerek yorumlayan Abdullah Öztoprak, en son Aralık 2023’te Roma’da kendisine verilen “Avrupa Akdeniz Mükemmeliyet Ödülü” ile onurlandırılarak ülkemiz sanatçısı olarak aldığı dünya ödüllerine bir yenisini daha eklemiştir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle