Hoşgeldiniz  

KKTC konusunda Balkanlar’da ve Avrupa’da yaşayan Türklere önemli görevler düşüyor

admin | 19 Aralık 2023 | Gündem A- A+

KKTC konusunda Balkanlar’da ve Avrupa’da yaşayan Türklere önemli görevler düşüyor

Avrupa Türk Basın Yayın ve Gazeteciler Birliği Derneği tarafından düzenlenen 3. Avrupa Türk Medya Zirvesi, bu hafta sonu gerçekleşti.

Medya, spor, sanat başta olmak üzere çeşitli kategorilerde 30’a yakın iş insanı, siyasetçi, sanatçı, yazar, gazeteci ve STK temsilcisinin ödül aldığı gecede  Türk- Bir Başkanı Güven Arıklı’ya ‘Türk Dünyası Diaspora ödülü’ verildi 

Türk Birliği Dayanışma Derneği Genel Başkanı Güven Arıklı Almanya temasları kapsamında Avusturya’nın önde gelen haber sitesi Avusturya Günlüğü’ne adlı özel açıklamalarda bulundu.

 Genel Yayın Yönetmeni Adil Elmas’ın sorularını yanıtlayan Arıklı, KKTC’nin her platformda tanıtılması ve anlatılması gerektiğini söyledi. 

Arıklı, “KKTC’nin gelecek vizyonunun ortaya konması ambargoların kırılması yönünde önemli bir adımdır. Bu noktada Orta Avrupa ve Balkanlar’da bulunan Türk nüfusa önemli görevler düşmektedir” ifadelerini kullandı. 

KKTC’nin Türk Devletler Teşkilatı’na katılmasının bir milad olduğunu vurgulayan Arıklı, “Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin her platformda olduğu gibi burada da ortaya çıkması bizi mutlu ediyor” dedi. 

Arıklı açıklamasını şöyle sürdürdü; Türkiye Cumhuriyeti bizim yanımızda olmasa Hamas ve İsrail arasındaki savaşın benzeri Kıbrıs’ta da olabilirdi. Türkiye eğer 1974’te Kıbrıs’a müdahil olmasaydı bugün çok daha farklı bir tablo oluşabilirdi. Bundan dolayı Türkiye’nin her platformda desteğine ihtiyacımız vardır.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle