Hoşgeldiniz  

Gönyeli-Alayköy Belediyesi Çocuk Şenliği muhteşem gösterilerle başladı

admin | 31 Mayıs 2024 | Gündem A- A+

Gönyeli-Alayköy Belediyesi Çocuk Şenliği muhteşem gösterilerle başladı

Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin, geleneksel olarak Dünya Çocuk Günü’nde düzenlediği Çocuk Şenliği’nin ilk etkinliği dün akşam Gönyeli Yalçın Park’taki muhteşem kortej ve gösteriler ile başladı.

Bu yıl 4 güne yayılan Gönyeli-Alayköy Belediyesi Çocuk Şenliği’nin ilk gününde yüzlerce çocuk kortej düzenledi, Yalçın Park’ta birbirinden güzel gösteriler sundu.

Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, bu yıl Dünya Çocuk Günü’nde çocuklara iki park hediye etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “geleceğimiz çocuklarımızın daha güzel ortamlarda büyümesi için çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Bir 9 kişi, kalabalık ve şunu diyen bir yazı 'MARKEI' görseli olabilir

Amcaoğlu: “4 günlük muhteşem bir etkinlik hazırladık”

1 Haziran Dünya Çocuk Günü münasebetiyle 4 günlük bir şenlik planladıklarını ifade eden Amcaoğlu, her zamanki gibi eski Gönyeli Belediye Binası’ndan Yalçın Park’a muhteşem bir kortej gerçekleştirdiklerini söyledi.

Amcaoğlu, Yenikent Damla Sokak’ta hayata geçirdikleri parkın açılışının bugün (31 Mayıs 2024) yapacaklarını da ifade ederek Cumartesi günü Yenikent’te Belediye Bulvarı’nda Uçurtma Şenliği, konserler ve oyunlarla çocukları süper bir etkinlikle buluşturacaklarını söyledi. Amcaoğlu, Pazar günü ise herkesi Alayköy’de yapılacak olan çocuk şenliğine davet etti.

Amcaoğlu, “4 günlük etkinliğin hazırlanmasında gerekli kararı üreten tüm meclis üyelerime teşekkür ediyoruz. Günlerdir bugünler için çalışan çalışma arkadaşlarım, personellerime teşekkür ediyorum. Okullarımızın öğretmenleri müdürlerine de teşekkürü borç bilirim.

Bu tip projelerde sponsorluklar da önemli. Bu kapsamda Başbakan Yardımcılığı Turizm, Gençlik ve Spor Bakanlığı, SÜTEK’e ve Radyo Juke’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Bir 3 kişi, çocuk ve dans eden insanlar görseli olabilir

“Halktan aldığımız destekle motivasyonumuz daha da artıyor”

Amcaoğlu, bir buçuk yıldır görevde olduklarını ve bu geçen sürede çocuklara yetişkinlere layık olabilmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Halktan aldıkları olumlu geri dönüşlerin kendilerini daha da motive ettiğini söyleyen Başkan Amcaoğlu, özellikle bu süreçte belediyenin mali yapısını toparlayarak çok güçlü bir yapıya ulaştırmanın mutluluğunu yaşarken bu kısa sürede altyapı yatırımlarından üst yapı projelerine, kültür sanat ve spor projelerine kadar ülkede ciddi bir farkındalık yarattıklarını açıkladı.

Bir 7 kişi, dans eden insanlar ve yazı görseli olabilir

“Sözde değil özde icraatlar”

Amcaoğlu, görevde oldukları sürede çocukları da unutmadıklarını ifade ederek sözde değil özde icraatlar ile çocuklar için çalıştıklarını söyledi.  Amcaoğlu, “Bu kısa sürede onların ihtiyaçlarını da önemseyerek onlar için de projeler hayata geçirdik. Okul müdürleri ve okul aile birliklerimizle bölgedeki okulların eksiklerini gidermeye çalıştık. Çocuklarımız için oyun ve spor alanları yarattık. Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde çocuklarımıza yönelik kurslar düzenledik. Bugün de 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nü kutlamak için toplandık. Biz bugün süslü laflar kutlamayı tercih etmedik. Geçtiğimiz günlerde çocuklarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz üç önemli proje ile sözde değil özde icraatla 1 Haziran’ı kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bir 9 kişi ve dans eden insanlar görseli olabilir

“Dünya Çocuk Günü’ne çocuklara 3 önemli proje armağan olsun”

Amcaoğlu, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’ne çocuklar için üç önemli projeyi tamamlayarak girmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek “Alayköy İlkokulu’nda son teknolojik donanımlarla tamamlanmış yeni dersliklerimizi hayata geçirdik. Yine geçen hafta Kanlıköy’de Hacı Ali Sitesi’ndeki yeşil alana düzenlediğimiz parkımızı açtık. Yarın da Yenikent Damla Sokak’ta 3 bin metrekarelik alana inşa ettiğimiz muhteşem parkı açacağız. Bu proje Yenikent’e çok büyük değer katacak. Bununla da yetinmedik önümüzdeki ay Gönyeli Sentetik Antrenman Sahası’nı çocuklarımıza kazandıracağız. Gönyeli SAM’da robotik kurslarımız başlıyor. Kısacası ben ve ekibim durmak yok yola devam diyoruz” şeklinde konuştu.

Amcaoğlu sözlerini Gazze’de İsrail vahşeti nedeniyle hayatını kaybeden çocukları anarak tamamladı.

Bir 8 kişi, çocuk, dans eden insanlar ve şunu diyen bir yazı '么业 M ȘE YUVAM 当必乳 NESE YUVAM NESE NAM NESE NESEYUNAR NESE YUVAR' görseli olabilir

Kortej yine cıvıl cıvıl

Eski Gönyeli Alayköy Belediyesi önünde toplanan yüzlerce çocuk ve aile Yalçın Park’a kortej düzenledi. Gönyeli Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’nun, Meclis üyelerinin, muhtarların, okulların ve birçok kurum kuruşun da yer aldığı kortej saat 18.30’da Gönyeli Eski Hizmet Binası’ndan hareket etti.

Yüzlerce çocuk rengarenk giysileri ve muhteşem şarkılarıyla Gönyeli Yalçın Park’a yürüdü. Çocukların kortejine çocuk bandoları da eşlik etti.

Bir 4 kişi ve kalabalık görseli olabilir

Çocuklar hünerlerini sergiledi

Kortejin ardından Gönyeli Yalçın Park’a ulaşan çocuklar ailelerine ve gösterileri izlemek için gelen yüzlerce vatandaşa gösterilerini sundu.

Alternative Nature Time, Maya Kids, Neşe Yuvam, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Gönyeli ilkokulu, Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu, Alayköy ilkokulu, Elita Özel Eğitim Merkezi, Gönyeli SAM, Mavi Elma, Armel Özel Eğitim Merkezi’nin gösterileri ayakta alkışlandı.

Bir 10 kişi, çocuk, dans eden insanlar ve kalabalık görseli olabilir

Doyasıya eğlendiler

Gösterilerin ardından çocuklar, kendileri için özel hazırlanmış stantlarda hem karınlarını doyurdular hem de yüz boyama gibi birçok etkinliğe katıldılar. Maskotlar eşliğinde muhteşem bir gece geçiren çocuklar, final sahnesinde ise hep beraber sahnede dans ettiler.

Bir bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve yazı görseli olabilir

Gönyeli’de gökyüzü uçurtmalarla dolacak

Gönyeli-Alayköy Belediye Bulvarı 1 Haziran Cumartesi günü uçurtma şenliği ve Yenikent esnafı işbirliği ile alışveriş şölenine ev sahipliği yapacak.

10 yaş ve altı çocuklar için kurulacak Bisiklet Eğlence ve Beceri parkuru ile saat 15.00’te çocuklara yönelik etkinlikler başlayacak.

Minikler, Gönyeli-Alayköy Belediyesi tarafından saat 16.00 itibarı ile dağıtılacak uçurtmalarıyla gökyüzünü dolduracak.

Bir 3 kişi, sokak, kalabalık ve yazı görseli olabilir

Alayköy Çocuk Şenliği Pazar günü

Dünya Çocuk Günü’nde Alayköylü çocuklar da unutulmadı. 2 Haziran Pazar Günü gerçekleştirilecek çocuk şenliği ile çocuklar birçok etkinlikle eğlenecek.

Saat 17.00-19.00 saatleri arasında yapılacak etkinlikte Yine Gönyeli’de olduğu gibi şenlikte ücretsiz uçurtma, yüz boyama, şişme oyun grupları, maskotlar olacak.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle