Hoşgeldiniz  

Gardiyanoğlu: MS hastalarını rahatlatmak için gereken önlemleri alacağız

admin | 31 Mayıs 2024 | Gündem A- A+

Gardiyanoğlu: MS hastalarını rahatlatmak için gereken önlemleri alacağız

Kıbrıs Türk Multiple Skleroz Derneği, 30 Mayıs Dünya MS Günü dolayısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’nu ziyaret etti.

 MS konusunda farkındalık yaratmak için  Bakan Gardiyanoğlu’nu ziyaret ederek sorunlarını aktarmak istediklerini belirten Dernek Başkanı Sibel Hançerli, MS hastalarının yaşadığı zorluklara dikkat çekti.
 MS hastalarının engellilik haklarından hiçbir şekilde yararlanamadığını, istihdam edilemediğini  kaydeden   Hançerli,   özel sektörde çalışması için devlet tarafından engellilere sağlanan desteklerden de  MS hastalarının faydalanamadığını söyledi. 
MS’in kronik ve tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu önemle  vurgulayan Hançerli,   MS hastalarının engelli kapsamına alınması ve sorunlarının ivedilikle  çözüme kavuşturulması  için Bakan Gardiyanoğlu’ndan destek istedi.
MS hastalarının ilgili  yasal mevzuat kapsamında Sosyal Sigortalar ve Çalışma Dairesi için  iki farklı  kurula  girmek zorunda kaldığını belirten Hançerli, iki daire ile Sağlık Bakanlığı  tarafından uygulanan mevzuatın farklı olmasından dolayı MS hastalarının zorluk yaşadığını kaydetti. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da konuşmasında, MS hastaları ve yakınlarının yaşadığı sıkıntıları yakından bildiğini; Sosyal Sigortalar ve Çalışma Dairesi tarafından uygulanan mevzuat ile ilgili, Sağlık Bakanlığı ile istişare içinde  MS hastalarını rahatlatmak için gerekli önlemlerin ve yasal düzenlemelerin yapılması için çalışma başlatacaklarını ifade etti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle