Hoşgeldiniz  

Denktaş Derneği Dev Projeyi Hayata Geçirdi

admin | 16 Ocak 2024 | Gündem A- A+

Denktaş Derneği Dev Projeyi Hayata Geçirdi

Tarih bilinci bir milletin devamlılığının tek garantisidir. Zihin olarak işgal edilmiş, milli benliğini kaybetmiş milletler asimile olmaya, yok olmaya mahkumdur. Türkiye için, Türk Milleti için hayati önem taşıyan Kıbrıs’ın yarını, ancak burada yaşayan Türklerin milli bilincinin yaşatılması ile elimizde kalacaktır. En önemlisi gelecek kuşaklardır. Gelecek kuşaklara aktarılmayan milli şuur, geleceği kaybettiğimiz anlamına gelecektir.
 

Yarınlarımız olan gençliğimizi , Ada’da Türk varlığını silmek isteyen güçlerden korumak , Kıbrıs Türklüğünü yaşatmak, geleceğimizi korumak olduğunun bilincindeyiz.Ne ekersek onu biçeriz! Ne pişirirsek onu yeriz!Varlığımızın devamı,  gelecek kuşaklara aktardığımız değerler ölçüsünde olacaktır.Takdir edersiniz ki bunun yolu ise, gençliğimize vatan ve bayrak sevgisi kazandırmaktan, milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaktan geçer. Bu ruhu korumak  güçlendirmek için Kıbrıs’ta 7’den 77’ye ilgi ve gururla okuyacağı  çizgi kitaplarımızı her yıl olduğu gibi okullarımıza ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyoruz.Bu çizgi romanların her Kıbrıs’lı Türkün evinde olması halinde olağanüstü olumlu sonuç alacağımıza emin olabilirsiniz. Kısıtlı imkanlarla yaptığımız çalışmalarda göz yaşartıcı sonuçlar alıyoruz.
 

Liderlerimizi andığımız bu anlamlı haftada Milli eğitime kaynak olacak çok değerli bir projeye daha hayat vermenin mutluluğu içindeyiz. Yeni proje ile Rauf Denktaş ve Dr.Fazıl  Küçük adlı kitaplarımızı uygulamalarını  her öğrencimizin ücretsiz olarak internet üzerinden  telefonlarına indirebileceğini kamuoyumuz ile paylaşmak istiyoruz. Bu anlamlı projede çözüm ortağımız olan EDS Bilişime ve Güneşyolu Yayın Yapıma teşekkürü borç biliriz.

Saygılarımla,

R.R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği (a)

Latif AKÇA

Genel Başkan

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle