Hoşgeldiniz  

Cevdet Yılmaz: 15 Kasım, Kıbrıs Türk halkını yok saymaya çalışanlara inat bağımsızlık şiarıdır

admin | 15 Kasım 2023 | Gündem A- A+

Cevdet Yılmaz: 15 Kasım, Kıbrıs Türk halkını yok saymaya çalışanlara inat bağımsızlık şiarıdır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kuruluşunun 40. yıl dönümü kapsamında, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda resmi geçit töreni düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, KKTC’nin kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, “Bugün 40 yaşına giren cumhuriyet Kıbrıs Türkü’nün boyun eğmeyeceğinin en büyük kanıtıdır. Başta Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Raif Denktaş olmak üzere dava erlerini rahmetle anıyorum. Kıbrıs Türk halkı adadaki gerçeklerin asli unsuru olmuştur. 15 Kasım, Kıbrıs Türk halkını yok saymaya çalışanlara inat bağımsızlık şiarıdır” ifadelerini kullandı.

KKTC ve Türkiye’nin sevinçte ve tasada bir ve beraber olduğunu vurgulayan Yılmaz, açıklamasını şu şekilde sürdürdü

“Bizim için Kıbrıs bir sorun değil bir milli davadır. Mesele KKTC’nin kalkınması ve dünya ile bütünleşmesidir. Adil, sürdürülebilir ve kalıcı bir çözüm için yoğun bir caba sarediyoruz. Türkiye yüz yılı aynı zamanda KKTC’nin yüz yılıdır. KKTC’nin egemen eşitliğinin ve eşit uluslararası statüsünün teyit edilmesi gerekiyor. Türkiye KKTC ile tam bir dayanışma içerisindedir. İki devletli çözüm sabır gerektiren bir çözüm yoludur” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle