Hoşgeldiniz  

Çalışma Bakanı Gardiyanoğlu, ilk kadın bakan Onur Borman’ı ziyaret etti

admin | 07 Mart 2024 | Gündem A- A+

Çalışma Bakanı Gardiyanoğlu, ilk kadın bakan Onur Borman’ı ziyaret etti

Çalışma Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilk kadın bakan Onur Borman’a ziyarette bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yürütmüş olan ilk kadın bakan Onur Borman’ı ziyaret etti.

Bakan Gardiyanoğlu Onur Borman’ın birçok kademede topluma önemli hizmetler verdiğini belirterek, Borman’ın Çalışma Bakanlığı yapmış iki kadından biri olarak değerli katkılar sunduğunu anlattı.

Gardiyanoğlu, kadınların çalışma hayatında ve karar alma mekanizmalarında daha fazla söz sahibi olmalarınının önemine işaret ederek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı çalışanların büyük bölümünün kadın personelden oluştuğuna dikkat çekti.

Onur Borman da konuşmasında, kadına bakış açısı ve değer yargıları anlamında Bakan Gardiyanoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gardiyanoğlu’nun çalışmalarını   yakından takip ederek takdir ettiğini belirten Borman, çalışma hayatında kararlı olmanın dürüstlük kadar önemli olduğunu vurguladı.

Kadın erkek eşitliği temelinde ilerlenebilmesi için zihniyetin geliştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Borman, bunu kadın ve erkeğin birlikte başarabileceğini kaydetti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle