Hoşgeldiniz  

Çağıner: Çok acil çalışma yapmamız şart

admin | 04 Temmuz 2024 | Gündem A- A+

Çağıner: Çok acil çalışma yapmamız şart

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) Başkanı Dimağ Çağıner, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Enflasyon ile mücadele yapılmamasının bedelini hem toplum hem de en önemli sektör turizm geriye dönüşü olmayacak şekilde ödüyor” ifadelerini kullandı.

KITOB Başkanı Çağıner, “Bu maliyetler ile en büyük avantajımızı kaybettik bu nedenle özelikle ülkemize gelen Avrupalı turisti kaybettik. Avrupalı turistin eksikliği 3/4 yıldızlı otellerimizde çok daha fazla hissediliyor” dedi.

“Maliye Bakanlığı harekete geçmelidir”

“Artık tek başına ulaşım ve reklam pazarlamanın da yeterli olmayacağı duruma geldik” açıklamasını yapan Çağıner, şöyle devam etti:

“2025 yılını kaybetmemek için otellerin maliyetlerini düşürmek için çok acil ama çok acil çalışma yapmamız şarttır. Tabii ki ulaşım ve reklam da olmalıdır. 2025 yılına özel Turizm Fonu gerçekten turizm için kullanılmalıdır. 3/4 yıldızlı oteller için ayrıca maliyet destek paketi açıklanmalıdır. Aksi durumda yabancı turist ve operatörler bir daha gelmemek üzere ülkeyi terk edecektir. Tek başına Turizm Bakanlığı bu işin altından kalkamaz başta hükümet ve ona bağlı olan Maliye bakanlığı harekete geçmelidir.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Ajans 392 Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle