Yerel Haberler

Akıncı, hükümeti de meclisi de kaale almıyor

Arıklı, Güney Kıbrıs’ta KKTC bayrağının yakılmasını toplumun her kesimin kınadığını ancak bazı kesimlerin kınamanın hemen ardından “ bizde de bunlar yapılıyor” gibi ifadeler kullandığını belirterek, bundan üzüntü duyduğunu söyledi.

Konuşmasında Güney’de Kıbrıslı Türklere karşı yapılan saldırılardan örnekler veren Arıklı, bu olayların ne ilk ne de son olacağını kaydetti.

Meclis’te söz alan Arıklı, Elam’ı kınamak istiyorsak onu mahsumlaştırarak değil gerçekleri kabullenerek kınamak gerektiğini kaydetti.

Akıncı’nın Berlin’e gitmeden önce istişare yapıp yapmayacağını bilmediklerini, bu konuda kafalarında soru işaretleri olduğunu belirten Arıklı, “ anlaşılan o ki Sayın Akıncı bu meselede one man show yapmaya devam ediyor” ifadesini kullandı.

Akıncı’nın hükümeti de meclisi de “kaale almadığını” ileri süren Arıklı, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Meclise bilgi vermesi gerektiğini söyledi.

“Ne oldu da Lute Ankara ile Atina’ya gitmekten vazgeçmiştir” diye soran Arıklı, “meclisi dışlamasını” anlayamadığını söyledi.

Arıklı, Akıncı’nın “3’lü konferansta niye ısrar ettiğini“ de anlayamadıklarını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu