Yerel Haberler

Uluçay’a 15 Kasım ziyaretleri

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, KKTC’nin kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak amacıyla Meclis’in davetiyle ülkede bulunan, KKTC’de görev yapmış emekli Tuğgeneral Coşkun Kaya ve Albay Murat Dirican’ı kabul etti.

Meclis’ten verilen bilgiye göre, emekli Tuğgeneral Coşkun Kaya, Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde yaptığı konuşmada, yeniden KKTC’de bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirterek “Burada olmak bizim için görevlerin en yücesidir” dedi.

Kaya, nice 15 Kasım’ları birlikte kutlama temennisini dile getirdi.

Albay Murat Dirican ise, ülkeye geldikleri andan itibaren hiç gitmemiş hissettiklerini, bir vesileyle daha Kıbrıs Türk halkının yüceliğini ve askere olan sevgisini gördüklerini dile getirdi.

ULUÇAY

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da, 15 Kasım kutlamalarında kendileri ile birlikte oldukları için emekli komutanlara teşekkür etti.

Uluçay, komutanların KKTC’ye büyük hizmetleri olduğunu belirterek, bu hizmetlerin değerinin ölçülmez olduğunu söyledi.

KKTC’de görev yapan diğer komutanları da davet ettiklerini ancak görevde olduklarından dolayı katılamadıklarını ifade eden Uluçay, KKTC’de görev yapmış  eski komutanlarla her zaman iletişim içerisinde olmak istediklerini belirtti.

ULUÇAY, ESKİ TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLERİ GÜVEN VE TÜRKMEN’İ KABUL ETTİ

ULUÇAY, ESKİ TC LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLERİ GÜVEN VE TÜRKMEN’İ KABUL ETTİ

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak amacıyla Meclis’in davetlisi olarak KKTC’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti eski Lefkoşa Büyükelçilerinden Hayati Güven ve Kaya Türkmen’i kabul etti.

Eski Büyükelçi Hayati Güven, Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen görüşmede, KKTC’nin kuruluş yıldönümünde ülkede bulunmaktan  şeref duyduklarını söyledi.

Kendisinin 2000 yılında Lefkoşa’ya  Büyükelçi olarak atandığını, ülkeye ilk gelişinde verdiği demeçte “KKTC yaşayacak ve yaşatılacak” dediğini anımsatan Güven, aradan geçen yıllarda bunun gelişmelerini görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Eski Büyükelçi Kaya Türkmen ise, KKTC’nin kendisinde çok önemli bir yeri olduğunu belirterek, meslek hayatının en güzel yıllarını Lefkoşa’da geçirdiğini ifade etti.

Türkmen, adada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu da dile getirdi.

ULUÇAY, TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLER DERNEĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

 Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 15 Kasım kutlamalarına katılmak amacıyla KKTC’de bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve beraberindeki Şube Başkanlarından oluşan heyeti   kabul etti.

Cumhuriyet meclisinden verilen bilgiye göre, Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde KKTC Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

IŞIK

Dernek Başkanı Mustafa Işık konuşmasında, Kıbrıs Türk halkının yıllar süren bağımsızlık mücadelesinin haklı bir gerekçesi olarak kurulan KKTC’nin kuruluşunun 36.yıldönümünü birlikte gururla kutladıklarını söyleyerek, Kıbrıs Türk halkının bütün imkânsızlıklara rağmen ortaya koymuş olduğu iradenin asla unutulamayacağını belirtti.

ULUÇAY

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında, ülkenin gelişmesi için verilen mücadelenin devam ettiğini söyledi.

Uluçay, bu mücadelenin hiçbir zaman bitmeyeceğini belirttiği konuşmasında “Geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize refah içerisinde yaşanabilir bir ülke miras bırakmak için sorumluluk bilinciyle çalışıyoruz” dedi.

Zaman zaman eksiklikler olsa da bunları hep birlikte giderdiklerini vurgulayan Uluçay, amacın hep beraber daha güzel bir ülke yaratmak olduğunu ifade etti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu