Yerel Haberler

Hastanede ihmal iddiası, araştırılacak

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, sağlık ihmallerine dikkat çektiği konuşmasında geçtiğimiz gün vefat eden 13 yaşındaki kızın, Sağlık Bakanlığı, hastane ve doktor ihmalinden dolayı öldüğüne yönelik iddialar olduğunu belirtti.

Arıklı, Sağlık Bakanlığı’nın bir an önce harekete geçip konuyu araştırması gerektiğini kaydetti.

Geçmişte de bu tür olaylar yaşandığını belirten Arıklı, hastanedeki yükün çok ağır, acil servisin durumunun içler acısı olduğunu, hastaların da bu nedenle ciddi şekilde mağdur edildiğini, hayatlarını kaybettiklerini savundu.

Arıklı, çocuğun ölümü, teşhis ve izlenen tedavi hakkında bilgiler isteyerek, sağlık sistemi hakkında çeşitli eleştirilerde bulundu.

PİLLİ ARIKLI’YA CEVAP VERDİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli de, üzgün olduklarını ifade ederek, çocuğun yaslı ailesine başsağlığı diledi.

Pilli, konu hakkında geniş çaplı bir araştırma ve sonuçları konusunda açıklama yapılacağını vurgulayarak, doktorlardan aldığı bilgileri Meclis Genel Kurulu ile paylaştı.

Sağlıkta büyük sıkıntılar olduğunu her zaman dile getirdiğini, altyapı eksikliklerinin bulunduğunu, artık yeni bir Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin devlet politikası haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Pilli, doktor eksikliklerinin giderilmeye çalışıldığını kaydetti.

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin acil servisinin güçlendirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Pilli, doktorların asla hasta ayrımıı yapmadığını, tüm sağlık servislerinde, özveri ile çalışan bir sağlık personeli bulunduğunu vurguladı.

Bakan Pilli, Sağlık Bakanlığı’na gelen her yazılı şikayetin araştırıldığını, gerekli soruşturmanın yapıldığını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu