Yerel Haberler

Keyfi atamalar değil, düzenlemeler yapıldı

Erhürman, Kıb-Tek Yönetim Kurulu Asbaşkanının açıklamalarının olduğunu ve bu açıklamada iddia edilenlerin cevapsız kalmaması gerektiğini dile getirdi.

Meclis olarak kimseyi itham etmeksizin bilgi almak istediklerini söyleyen Erhürman, söz konusu resmi yazıdaki iddialarla ilgili bilgilendirme gerektiğini belirtti.

TAÇOY

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ise, Kıb-Tek Asbaşkanının iddia ettiği keyfi atamaların olmadığını, Kurumun içerisinde yeni düzenlemeler yapıldığını kaydetti.

Kurumda 137 kişinin emekliye ayrıldığını ve mühendis ve teknisyen kadrolarının yeniden alınması gerektiğini dile getiren Taçoy, birkaç kişinin yerinin değiştirildiğini buna da sorun yaratılmaya çalışıldığını belirtti.

Kıb-Tek’te emekliye çıkanlarla aritmetik dengenin sağlanması gerektiğini söyleyen Taçoy, Kurumun yaşatılması için çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Taçoy ayrıca bir Yönetim Kurulu üyesinin kuruma klima ve su sebil sattığını dile getirerek, bu konunun Sayıştaylığa verildiğini ve gereğinin de onlar tarafından yapılacağını kaydetti. Görevi esnasında herhangi bir suç işlemediğini, fakat bunun da tedbirini alacaklarını söyleyen Taçoy, gazetelerde yer alan yayınların hiçbirinin gerçek olmadığını kaydetti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu