Yerel Haberler

“KIB-TEK’in tüm borçlarının 2020 Mart ayında sıfırlanması planlanmaktadır.”

KIB-TEK’i kamu yararı bağlamında çalıştırmak amacıyla göreve başladığım haziran ayında aylık tahsilat 110 milyon TL bandındayken bugün 160 milyon TL bandına çıkmıştır.

Bildiğiniz üzere bizim dönemimizde zam yapmamamıza rağmen ve güneş enerjisinin daha yaygın kullanımına rağmen bugün KIB-TEK’in aylık tahsilatı 160 milyon TL bandına çıkmıştır.

Borcundan dolayı kesilen elektrik enerjisi gerekli ödemeler yapılmadan veya yapılandırılmadan artık bağlanmamaktadır. Bu konuda getirdiğimiz disiplinin kısa zamanda meyvelerini toplamaya başladık.

Dağıtım alt yapımıza yönelik ise gerilim oynamaları, şimşek, yıldırım, yağmur durumlarında oluşan arıza ve kesintilerin azamiye indirilmesi için çalışma başlatıyoruz.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı olarak 24 Temmuz 2019 tarihinde ortaya koyduğumuz vizyon çerçevesinde KIB-TEK’in üstlendiği toplumsal fonksiyon ve enerji üretimindeki stratejik öneminin bilincinde adımlarımızı atmaya devan edeceğiz.

Bugüne kadar temelde şeffaf, hesap verebilir ve sürdürülebilir mali yapıya sahip bir kurum yaratmak için attığımız adımları, bugünden sonra da mali yönden de daha güçlü bir kurum yaratmak için devam ettireceğiz.

Ortaya koyduğumuz vizyon çerçevesinde bizlere inanan ve bu gururu yaşamamıza vesile olan başta KIB-TEK Yönetim kurulu ve çalışanları olmak üzere tüm halkımıza teşekkürü bir borç bilirim.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu