Yerel Haberler

YKP’nin, 30. kuruluş yıldönümü

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), 30. kuruluş yıldönümü nedeniyle Lefkoşa Bedesten’te kokteyl düzenlendi.

YKP’den yapılan açıklamaya göre, kokteyle Kıbrıs’ın her iki yanından çeşitli sendika ve örgüt temsilcileri, Avrupa Parlamenteri Niyazi Kızılyürek ile AP Kıbrıs Bürosu temsilcileri de katıldı.

Kokteylde İngilizce bir konuşma yapan YKP Sekretarya üyesi Alpay Durduran, 30 yılın kendileri için önemli olduğunu söyledi. İlk yola çıkarken ortaya koydukları ilkelerden sapmaksızın ileriye doğru geliştirerek mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizen Durduran, katılan herkese teşekkür ettikten sonra dayanışma gösterip, katılan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcilerini aralarında görmekten de çok mutlu olduklarının belirtti.

YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlı ise Türkçe yaptığı konuşmasında, YKP’nin çeşitli konulardaki görüşlerini aktardı ve mücadelenin sürdüğüne vurgu yaptı.

Kanatlı, Yeni Kıbrıs Partisi’nin Kıbrıs’ın kuzeyindeki rejime karşı, bölünmüş yurtlarının yeniden birleşmesi için 30 yıl boyunca sürekli mücadele verdiğini ve mücadele verenlerle birlikte olduğunu kaydetti.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki yaşamın, “dayatılan” sosyo-ekonomik politikalarla her geçen gün daha da zorlaştığını savunan Kanatlı, Türkiye’nin yerel alt yönetimi gibi hareket eden yönetimin fonksiyonunun her geçen gün daha da azaldığını iddia etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu