Yerel Haberler

Başbakan’ın Korumasından “İlk Yardım”

Uçak kalktıktan sonra fenalık geçiren yolcuya, Başbakan Ersin Tatar’ın koruması Nuh Aktaş hem ilk müdahaleyi yaptı, sonrasında yolculuk boyunca yolcunun yanından ayrılmadı, hem de Ercan Havalimanında bekleyen Ambulansa kadar taşıdı.

Hatay ziyaretlerini tamamlayan Başbakan Ersin Tatar ve beraberindeki heyet ülkeye dönerken yürekleri ağıza getiren bir olay yaşadı.

1 saat 45 dakika gecikmeli kalkan Hatay- Ercan seferinde, uçak kalktıktan 10 dakika sonra orta yaşlı bir erkek yolcu fenalık geçirdi.

GÖKYÜZÜNDE KORKULU DAKİKALAR

Ajans 392’ye ulaşan yolculardan birisi uçak pist başındayken bir yolcunun hostesten istifra poşeti istediğini, uçak kalktıktan sonra da korkulu dakikaların başladığını kaydetti. Hava şartlarından dolayı uçağın ciddi sarsıntı yaşadığını bildiren kaynak, yaklaşık 15 dakika sonra hostesin uçakta sağlık görevlisinin olup olmadığı anonsunu duyduğunu ve istifra poşeti isteyen yolcunun fenalık geçirdiğini gördüğünü söyledi.

KAHRAMAN KORUMA POLİSİ HASTAYI BİR SANİYE YALNIZ BIRAKMADI

Uçakta sağlık görevlisinin olmadığı ortaya çıkınca, rahatsızlanan yolcuya Başbakan Ersin Tatar’ın koruma Polisi Nuh Aktaş ilk müdahaleyi yaptı. Aktaş, ilk yardımı yaptıktan sonra hastayı bir saniye olsun yalnız bırakmayarak, yolcunun bilincinin açık olması için yol boyunca ilgilendi. Hastayı sürekli konuşturan ve iyi olacağını ifade ederek yolcuya aynı zamanda moral veren Koruma Polisi Nuh Aktaş, uçak indikten sonra hastayı Ambulans görevlilerine teslim etti.

“HASTANIN YANINDA KAL”

Yaşanan olaya büyük üzüntü duyan Başbakan Ersin Tatar, koruma polisine verdiği talimatta kendisinin yanında değil, hasta olan yolcunun yanında olmasını istedi. Fenalık geçirilen yolcu, koruma polisinin büyük mücadelesiyle sorunsuz bir şekilde görevlilere teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu