Yerel Haberler

Tehdit altına almaya çalışıyorlar

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, gazetelere her ay yapılan desteğin UBP-DP döneminde başladığını söyleyerek, 4’lü koalisyon devam ederken siyasi parti desteğinin çıkarılmasının kendilerinden geldiğini ve uygulandığını anlattı.

Özersay  Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda konuştu

Kriter değişikliği olmadığını ve 2019 yılında bu ödeme yapılmadığını dile getiren Özersay, şu anki var olan kriterlerde sadece 4 gazetenin bu katkıdan yararlandığını söyledi.

Bu katkının verilmesi için çeşitli imalar ve yazılar yazıldığını söyleyen Özersay, kimsenin aba altından soba göstermeye hakkı olduğunu düşünmediğini, bunun iki yönü olduğunu kaydetti.

Geçen haftalarda baskı kurmaya çalışarak bazı köşe yazarlarının yazılarının kendilerini tehdit altına almaya çalıştığını söyleyen Özersay, Bakanlar Kurulu’nda sürekli tartışmalar yapıldığını, okul, yol ve hastane yapılması gerekirken bu konunun sürekli gündeme gelmesini da doğru bulmadığını kaydetti.

Özersay, basının aldığı katkı payının Toplu İş Sözleşmesi veya Sendika şartına bağlı olduğunu teorik olarak kendisinin de bunu desteklediğini fakat pratikte uygulanamadığını ve başka şekle dönüştüğünün görüldüğünü dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu