Yerel Haberler

Belediyecilik vizyon ister!

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, Hakikat WebTV ve Ajans 392 ortak yayınında Hakan Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu Günaydın Hakikat programının konuğu oldu.

“Belediyecilik bir vizyon işidir. Belediye başkanlarının 4 yılık süresinin 2 yılı altyapı ile diğer 2 yılı üst yapı ile yapılacak çalışmalarla geçer. Girne limanında su denize ulaşamıyor ve Girne limanı sular altında kalıyor. Oradaki sorunlar çözülebilir fakat yetki karmaşası var “ dedi.

Drenaj sorunu var

Lefkoşa ile ilgili olarak da drenaj sorunları bulunduğunu ifade eden Gardiyanoğlu “Fakat siyasi kaygılardan dolayı bazı kişilerin drenaj hatları farklı konumlanmış. Drenaj hatlarını birbirine bağlamanız ve ilk dereye ulaştırmanız gerekiyor. Ülkemizdeki siyasetin en büyük sıkıntısı siyasilerin tekrardan seçilme endişesi taşımalarından dolayı gerekli yatırımları yapmamamız.

Yerel yönetimler ile hükümeti ayırmak gerekiyor. Gelecek kişilerin ne kadar çok hizmet ediceğine bakmalı.Bu kentin mimarlarını bulup ortaya çıkarmamız gerekiyor. Yerel yöneticilerimiz ülkede su baskını olabilecek yerleri çözmüş olsalardı bugün su taşkınlarını değil nerde spor yapacağımızı, gezmeye nereye gideceğimizi konuşuyor olurduk” diyerek şunları söyledi:

Yürüyecek kaldırım yok

“Lefkoşa’da yürüyecek 1 metre kaldırımım yok. Lefkoşa’da engellilerimizin ulaşım dolaşım hakları ile ilgili en ufak bir çalışmamız yok. Bugün çemberlere kim daha çok çiçek ekmiş, kim daha çok çiçeğe böceğe yatırım yapmış, kim sosyal medyada daha çok LIKE almış bunları önemsiyoruz. Sanayide bir çok logar kapanmış şekilde duruyor. Günü geldiğinde bu logarların temizlenmesi gerektiğini bilen insanlar işin başında olmalı”

Elçilik yardıma hazır

“Ülkemizde yardım kaynakları ile ilgili bir sıkıntı yok. Elçilik, AB, kardeş belediyeler bize maddi yardım yapmaya hazır. Tek istedikleri uygulanabilir, reel, halkın faydasına olan projeler görmek. Ülke anlamında bizim proje sıkıntımız var”

Tatar’a destek %98

“2015’te ilçe başkanlığına adaylığımı açıkladığımda halkın sesi olacağımı söylemiştim. Hala aynı noktadayım. Ben sürekli örgütleriyle, halkla, üyelerimle birlikte olan bir kişiyim. Eğer tabanımızdan başka bir isim çıkmış olsaydı çıkıp onu söylerdim fakat tabanımızın yüzde 98’i sayın Tatar’ın aday olması gerektiğini söylüyorsa bunu dile getirmek zorundayım”

UBP’de devamlılık esastır

“Bundan 2 ay önce sayın Tatar’ın Cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söyleyen ilk kişiyim. Bununla ilgili hükümette yarım kalan projelerin olduğunu ve bundan dolayı itirazı olan arkadaşlara seslenmek istiyorum. Devlette nasıl devamlılık esas ise UBP’de de devamlılık esastır. Tatar’dan sonra kim partinin başına gelirse kalan projeleri tamamlamak için çalışacaktır. Bazı kendini bilmezler UBP’yi farklı bir oluşuma sokmaya çalışıyorlar. UBP bu ülkenin en büyük, en köklü partisidir. UBP kendi kaderiyle ilgili kararı üyeleri verir”

Erdoğan, örnek bir lider

“Anavatanımızın yaptığı harekatı sonuna kadar destekleyen bir kişiyim. Türkiye terör belasından dolayı çok acılar çekti. Siyasi olarak sevin veya sevmeyin fakat sayın Erdoğan dik duruşu ile örnek gösterilecek bir liderdir. Bir yandan ABD ve bir yandan Rusya ile süreci buraya kadar taşıdıysa bu bir güçtür. Bu durum Türkiye’nin bölgedeki en güçlü devlet olduğunu gösteriyor. Ben siyasi kültürümden dolayı makamlardaki hiçbir insana hakaret etmem”

Hakaretleri kınıyorum

“Sayın Cumhurbaşkanımız Akıncı harekat ile ilgili bir açıklama yapıyor. Ben Gardiyanoğlu olarak bu nedenle kınama yayınladım. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımıza bu açıklamasından dolayı yapılan hakaretlerin hepsini kınıyorum. Ülkenin en önemli koltuğunda otururken çok kritik bir açıklama yapıcaksanız, ince eleyip sık dokuyacaksınız ve ona göre açıklama yapacaksınız. Dolayısıyla Akıncı’ya yapılan bu hakaretlerde yazının ne kadar yanlış olduğunu ört pas etmemeli”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu