Yerel Haberler

Oğuz Boyları Kültür Ve Dayanışma Derneği 1. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneği Gazimağusa Gelişim Akademisi (MGA) Maraş da yapılan genel kurulda derneğin genel başkanlığına tek aday Arif Zeren seçildi.

Dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda, faaliyet raporu, mali rapor ve denetim raporları okunarak aklandı.  Divan Başkanlığını Abdülkadir Yiğit’in yaptığı Genel Kurulda, görev yapacak olan Yönetim, Denetleme ve disiplin Kurulu üyeleri oylandı ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Genel kurul da açılış konuşması yapan Arif Zeren, yaptıkları önemli istişare ve çalışmalar doğrusunda vücut bulan Oğuz Boyları Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurduklarını, derneğin misyonunun aynı gaye etrafında birleşen ve ortak değerlere sahip bireylerin, sosyal, kültürel ve ticari destek olmakla birlikte projeler geliştirmek bu projelerin uygulanması için gerekli faaliyetlerini yürütmek ve zemin oluşturmak olduğunu söyledi.

 Zeren, yerel ve küresel çapta, bilimsel verilere dayanarak çalışmaların yapıldığı sosyal, kültürel, sportif ve ticari ilişkilerin her alanda izolasyona uğrayan ülkemizdeki tüm kesimlere fayda sağlamak için kurulmuş bir sivil toplum örgütü olduğunu vurguladı.

Dernek Merkez Yönetim kuruluna, Arif Zeren, Dursun Koç, Rüstem Durak, Veysel Üresin, Hakan Yozcu, Mehmet Kelebek, Davut Yağmur, Hayrullah Koruk, Rıza Türkmenli, Ahmet Çil, Selami Milli, Hasan Çelik, Tamer Kalkan, İsmail Özer, Murat Koç, Alpaslan Diktaş, Fatoş Uysal, Mehmet Ünal Bay, Tahir Kerçin yedek üye olarak Barbaros Mahmutoğlu, Habibe Özer, Celal Mahmutoğlu, Garip Ali Nergis, Ali Çoban, Ahmet Faik Büyük Güneş, Hüseyin Türkten, Mehmet Amasyalı, Uğur Mutluman, Metin Kulaksız, Adnan Acar seçildi. Denetleme kuruluna, Halil Taş, Türker Cebi, Gökhan Özer Disiplin Kuruluna Dinçer Çakıcı, Sezgin Öğüt, Ahmet Topal seçildi.

Arif Zeren Başkanlığında yeni yönetim Kurulu   önümüzdeki günlerde toplanıp görev dağılımı yapacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu