12345
Yerel Haberler

6 kişi, bir kadını kaçırıp dövdü.

Mağusa’da Müslüm Büyükertaş ile ilişkisi olduğu gerekçesi ile E.Ç.’yi kaçırıp darp ettikleri ileri sürülen 6 kişi tutuklandı.

E.Ç.’yi, Müslüm Büyükertaş ve İlhan Büyükertaş’ın konuşma bahanesi ile araçlarına aldıkları olayda, Müslüm Büyükertaş’ın eşi Serap Büyükertaş, kardeşleri İlhan ve Ekrem Büyükertaş, baldızı Sibel Yaşa ve kayınvalidesi Saliha Yaşa ile bir olup E.Ç.’yi  zorla kendi evlerine götürüp ciddi şekilde darp ettiği iddia ediliyor.

“Zorla insan kaçırma”, “Alıkoyma”, “Şiddet tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlamaları ile haklarında soruşturma başlatılan zanlılar dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşına çıkarılarak haklarında 1 gün tutukluluk süresi temin edildi.

Polis mahkemede zanlı İlhan ve Ekrem Büyükertaş’ın, darp edilmesinin ardından yeniden aldıkları yere bıraktıkları E.Ç’ye hitaben “15 gün içerisinde Kıbrıs’ı terk edip gitmezsen cesedini buraya sereriz, çocuklarını öldürürüz” demek sureti ile şiddet tehdidinde bulunduklarını açıkladı.

KAÇIRDILAR, DARP ETTİLER, ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mehmet Keleş mahkemede verdiği ifadesinde, 15 Ekim 2019 tarihinde saat 20:10 raddelerinde, Gazimağusa’da, zanlı Müslüm Büyükertaş ve kardeşi İlhan Büyükertaş’ın, Müslüm Büyükertaş ile arasında gönül ilişkisi olan E. Ç.’yi konuşacaklarını beyan ederek hile kullanıp işyeri olan DAÜ kampüsünden araç ile aldıklarını, E.Ç’ninTopçu Bulvarı üzerinde araca daha sonra binen zanlı Serap Büyükertaş, Sibel Yaşa ve Ekrem Büyükertaş tarafından araç içerisinde darp edildiğini açıkladı.

E. Ç.’nin araçta darp edilmesine müteakip Yiğitler Sokak Karakol Bölgesi’ndeki ikametgaha rızası ve hilafı dışında zorla götürüldüğünü mahkemeye aktaran Keleş, zanlı Saliha Yaşa’nın teşviki ile zanlı Serap Büyükertaş ve Sibel Yaşa’nın E.Ç’nin vücudunun muhtelif yerlerine elleri ile vurmak sureti ile kadını ciddi şekilde darp ettiklerini belirtti. Keleş akabinde, zanlı İlhan Büyükertaş ve Ekrem Büyükertaş’ın araç ile E. Ç’yi DAÜ Batı Kampüsü’ne geri götürdükleri esnada E. Ç’ye hitaben “ 15 gün içerisinde Kıbrıs’ı terk edip gitmezsen cesedini buraya sereriz, çocuklarını öldürürüz” demek sureti ile şiddet tehdidinde bulunduklarını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak 17 Ekim 2019 tarihinde tüm zanlılar tutuklandığını kaydeden Keleş, zanlı Sibel Yaşa haricinde diğer tüm zanlıların gönüllü ifade vererek, ifadelerinde işledikleri suçun bir kısmını kabul ettiklerini kaydetti. Mesele ciddi bir olay olduğunu vurgulayan Keleş,olay yeri güzergahında bir çok güvenlik kamerası bulunduğunu ve bunların incelenmesi gerektiğini kaydetti. Olay yeri olan apartmanda da henüz bir araştırma yapılmadığını ve buradan da ifade temin edilmesi gerektiğini kaydeden Keleş, zanlı Saliha Yaşa’nınE.Ç’nin kaçırılıp darp edildiği ikametgaha götürüldüğünde “Kesin cezasını” dediğini kaydederken, doktordan temin edilen darp raporunda ise E. Ç’nin yüzünde ve burnunda ekimoz ve ödem tespit edildiğini, kollarında ekimoz ve kolları ile sırtında çizikler oluştuğunun tespit edilip belirtildiğini kaydetti.

Keleş, yürütülen soruşturmanın yeni olduğuna dikkat çekerek zanlıların3 gün tutuklu kalmasını talep ederken, İddia Makamı adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak tutukluluk talebini 1 gün ile sınırlandırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu