Yerel Haberler

Kızılyürek ofis açtı

Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi Niyazi Kızılyürek’in, Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösterecek ofisi düzenlenen resepsiyonla açıldı.

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek’in basına dağıttığı yazıda, parlamenterin, Kuzey’de açtığı ofis aracılığıyla Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirine ve Avrupa Birliği’ne yakınlaştırma misyonu taşıdığı kaydedildi.

Bir AP üyesinin ilk kez KKTC’de açtığı ofisin açılış resepsiyonuna, iki taraftan bazı siyasi parti yetkilileri, Avrupa’dan bazı misyon şefleri ve temsilcileri, AB yetkilileri ve iki bölgeden sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Resepsiyonda konuşan AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu yaptığı konuşmada,  böylesi bir kitlenin biraraya gelmesinden mutlu olduğunu belirterek, bunu sağlayanın Niyazi Kızılyürek olduğunu vurguladı.

KIZILYÜREK

Kızılyürek, bu yola ortak amaç barış için çıktıklarını belirterek, herkesin bildiği gibi bir dizi zorlukla karşılaştıklarını ve birlik içinde çalışarak bugünlere geldiklerini söyledi.

Kalıcı barışın tüm Kıbrıslıların elbirliğiyle kurulacak bir şey olduğuna işaret eden Kızılyürek, “Bu ofiste görevimizi yapmak için çalışacağız” dedi.

Kızılyürek, şu an olduğu yere gelmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu