Yerel Haberler

KAR-İŞ’ten Yeni Düzen’e Kınama

KAR-İŞ Yönetimi, Yeni Düzen Gazetesinin Sadrazamköy’de yaptığı haberde tek taraflı davrandığı gerekçesiyle kınadı.

Yeni Düzen gazetesinde çıkan “2 öğrenci taşıyor, 22 öğrenci parası alıyor” başlıklı haberine tepki gösteren KAR-İŞ, haberin araştırılmadan yapıldığını bildirerek, gazeteyi kınadı..

KAR-İŞ’ten yapılan açıklama şöyle;

Yeni düzen gazetesini  araştırmadan yapmış olduğu bu haber için kınıyoruz.

Bu haberi yapmadan önce tek taraflı birilerini dinlemek yerine konuda adı geçen üyemizi de arayarak veya biz Kar-iş ı arayarak bilgi alabilirlerdi.

Biz iddia edilen konu üzerine şunu belirtmek isteriz ki. Mevzubahis köyde yıllardır bizimde üyemiz olan Sn. İbrahim Aslantürk taşımacılık yapmaktadır. Köyün nüfusu belli, kapasitesi belli ve yıllardır T izinleri bulunan Sn.Ibrahim Aslantürk adında öğrenci  taşımaciliği hizmeti veren bir kişi varken, ikinci bir T izinli taşımacı yaratmak niye?

Hangi kritere göre

Hangi potansiyele göre

Hangi nüfusa göre

Hangi standarta göre ikinci bir taşımacı yaratılmak istendi..

Geçmiş hükümet dönemlerinde sırf birilerine siyasi yönden yakınlığı var diye, sadrazamköyde ki aile nüfusu fazla diye birilerine hiç gerek yokken T izni verip öğrenci taşımacılığı yaptırmaya çalışılıp MEB dan ödenek yaratmak tamamen popülizmin en kötü göstergelerinden biriydi.

Kendi ailelerinin kalabalık olmasindan ve ailelerine ait okula gidecek çocukları gerçek T izinli Sn.Ibrahim Aslantürk e verdirmeyip bu taşımacılığı kendileri yapmaya çalışıp MEB ödeme almaya çalışanları şiddetle kınıyoruz. Bilmenizi isteriz ki bu konuda gerçek hak sahibi olan Sn. Ibrahim Aslantürk ün yanında olmaya ve onun haklarını savunmaya devam edeceğiz..

Dünün günahını bu günün sevabı gibi göstermeye çalışmayın…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu