Yerel Haberler

Dava devam ediyor

İş insanı Bulut Akacan ve korumaları, Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu darp ve yaralama suçu dahil 6 suçtan itham edildi.

HAFTA BOYU SÜRECEK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada dün savcılığın tanıkları dinletildi. Akacan’ın avukatları iddia makamının tanıklarını sorguladı. Mahkeme duruşmaların hafta boyunca devam etmesine karar verdi

TUTUKLU YARGILANACAK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklardan Bulut Akacan’ın başka bir dava nedeniyle tutuklu bulunduğuna dikkati çekerek bu davadan da tutuklu yargılanmasına karar verdi

İş insanı Bulut Akacan ile korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edilerek, haklarındaki yargı süreci başladı. Vahim zarar, yaralama ve darp suçları başta olmak üzere 6 davadan itham edilen sanıkların duruşması tanıkların dinlenmesi ile devam etti. Duruşmada 7 Ocak’ta yaşanan kavga görüntüleri mahkemede izlendi.

İddia makamı olayın görgü tanığı ve bir doktor olmak üzere 4 tanık çağırdı. Tanıklar savunma avukatları tarafından tek tek sorgulandı.

Mahkeme başkanı Füsun Cemaller duruşmanın hafta boyunca devam etmesine emir verdi.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli polis memuru Yağız Kol mahkemede iddia makamının tanığı olarak ifade verdi.

Görgü tanığının dinlenmesinin ardından mahkeme başkanı Füsun Cemaller,  duruşmayı yarın saat 10.30’a erteledi. Başkan, darp davasında hakkında tutuksuz yargı kararı bulunan Akacan’ın başka bir meseleden cezaevinde olduğunu belirti ve bu davadan da tutuklu yargılanmasına emir verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu