Yerel Haberler

“Tüm Vekillerin Dokunulmazlığı Kaldırılsın”

Ulusal Birlik Partisi İskele Milletvekili Yasemin Öztürk tüm vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla halkın gözünde güven tazeleneceğine dikkat çekerek, bunun için Anayasada değilikliğe gidilmesi gerektiğini ve bu kararı halkın vereceğini söyledi.

TV Güneş’te “parantez” programına katılarak Ferda Ekinci’nin sorularını yanıtlayan Ulusal Birlik Partisi İskele Milletvekili dokunulmazlıklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“DOKUNULMAZLIK YETKİSİ GENEL KURULDADIR”

UBP Eski Genel Başkanın dokunulmazlığı ilgili komite kararı sorularak başlanan programda Öztürk, Komitenin başkanı olduğunu, dokunulmazlığın kaldırılması kararını vermediklerini, çünkü öyle bir yetkilerinin olmadığını söyledi. Yetkinin genel kurula ait olduğuna vurgu yapan Öztürk, “Bazı basın yayın organlarında çıkan “başsavcı çağrılmadı” eleştirilerine yanıt verdi. Öztürk,  “biz önümüzdeki evraklara baktık, tüzük çok açıktır, tüzük der ki; “evrak üzerinden inceleme yapılır, tanık çağrılmaz” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN DOKUNULMAZLIĞI KALKMALI”

Kendisine “rahat karar verebildiniz mi?” sorusunun geldiğini söyleyen Öztürk, rahat karar verdiğini, herkesin dokunulmazlığının kalması gerektiğini dile getirdi. Öztürk, dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili olarak kişisel görüşünü de paylaşarak, Hüseyin Özgürgün’ün dokunulmazlığı konusunun doğru bir yaklaşım olmadığını, hiçbir şeyi gizlemediklerini, sadece bu kadar basit şeylerden komitelerin meclisin gündemini meşgul etmenin mantığının olmadığını kaydetti. Öztürk, “dokunulmazlık kaldırılacaksa herkesin dokunulmazlığı kaldırılsın” dedi.

“SADECE VEKİL DEĞİL, MÜDÜR, BÜROKRATLAR DA HESAP VEREBİLSİN”

Yasemin Öztürk her vekilin dokunulmazlığının kalkması durumunda halkın gözünde güven tazeleneceğini vurgulayarak, anayasa değişikliğine gidilmesi gerektiğini ve buna da halkın karar vereceğini söyledi. Öztürk ek olarak sadece Milletvekillerinin değil, bürokrat ve müdürlerin de nereden buldun yasası kapsamına dahil edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu