Yerel Haberler

Sonuç odaklı müzakere süreci

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman bu akşamki Akıncı-Guterres görüşmesi öncesinde “federasyona” ve “siyasi eşitliğe” vurgu yaptı, sonuç odaklı ve ucu açık olmayan müzakere sürecine ilişkin çabalara destek verdiğini açıkladı.

Erhürman  “Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kapsamlı federal çözüm çerçevesinde, siyasi eşitlik ile ilgili tartışmaları ortadan kaldıran, geçmiş mutabakatların teyidine dayanan, sonuç odaklı ve ucu açık olmayan bir müzakere sürecinin başlatılmasına yönelik çabalarını destekliyoruz” dedi.

İşte Erhürman’ın sosyal medyadaki paylaşımı:

“Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Guterres ile görüşüyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kapsamlı federal çözüm çerçevesinde, siyasi eşitlik (ve dolayısıyla dönüşümlü başkanlık ve kararlara etkili katılım) ile ilgili tartışmaları ortadan kaldıran, geçmiş mutabakatların teyidine dayanan, sonuç odaklı ve ucu açık olmayan bir müzakere sürecinin başlatılmasına yönelik çabalarını destekliyoruz. Sayın Guterres’in, kendi açıklamalarına ve BM Güvenlik Konseyi kararlarına dayanan bu unsurların arkasında kararlılıkla durması böyle bir sürecin başlatılabilmesi açısından son derece önemlidi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu