Yerel Haberler

Darp davası yarına ertelendi.

Bulut Akacan ve korumalarının Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ciddi darp davasında sanıkların itham edilmesi beklenirken, sanık avukatları iddia makamının geçtiğimiz hafta kendilerine verdiği iddianameyle, bugün verdiği iddianamenin farklı olduğunu iddia ederek, tafsilata itiraz etti.

İddia makamı ise, iddianamenin değişmediğini, yalnızca sanıkların daha iyi anlayabilmesi için tıbbı terimlerin daha açıklayıcı şekilde düzeltildiğini belirtti.

Mahkeme, savunma avukatlarının yaptığı itirazı değerlendirmek için duruşmayı 12.00’ye ertelenmişti

Bulut Akacan ve korumalarının Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ciddi darp davasında, sanık avukatlarının itirazı üzerine iddianamenin tadil edilerek yeniden mahkemeye sunulmasına emir verildi.

Sanık avukatlarının iddia makamının geçtiğimiz hafta kendilerine verdiği iddianameyle, bugün verdiği iddianamenin farklı olduğunu iddia ederek, tafsilata ettiği itiraz mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.

Sanık avukatları, iddianamede asli failin kim olduğunun, hangi sanığın kime ne şekilde etki ettiği ile ilgili hususların açıkça yer almasını talep etti.

Mahkeme, savunma avukatlarının yaptığı itirazı değerlendirmek talebi kabul etti;  iddianamenin tadil edilerek yeniden mahkemeye sunulmasına emir verdi.

Dava yarın 10.30’a ertelendi.

Girne’de korumaları Vasıf Kurbanov ile Orçun Özorçun ile birlikte Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde darp ettiği gerekçesi ile “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlarından Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Akacan ve korumaları itham edilecek, davanın duruşmaları her gün devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu