Yerel Haberler

“Akıncı Heyecan Yaratmaya Çalışıyor”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Newyork ziyaretini değerlendirerek, Akıncı’nın heyecan yaratmaya çalıştığını dile getirdi.

Katıldığı TV programında Kıbrıs meselesini değerlendiren Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Newyork ziyareti hakkında konuştu.

“BİZ BUNLARI ÇOK GÖRDÜK”

Her eylül ayında bu ziyaretin olduğuna dikkat çeken Töre, ziyaretin rutin olduğunu kaydederek, dünyanın bir çok liderinin de orada olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın heyecan yaratmaya çalıştığını belirten Töre, “Sayın Akıncı ikili görüşme olacak, farklı çerçeveler olacak vs diyor, biz bunları çok gördük” şeklinde konuştu. Görüşmelerin Rauf Denktaş döneminde Lazkiye’de başladığını anımsatan Töre, o günden bu güne devam ettiğini, ancak bir sonuç ortaya çıkmadığını kaydetti.

“AKINCI, İDEOLOJİK SAPLANTILARINDAN KURTULAMIYOR”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve CTP’yi eleştiren Töre, “Akıncı ve CTP yetkilileri anlamama yolundalar. Yeri geldiğinde Atatürkçüyüz diyorlar, yeri geldiğinde dünya bizi tanımaz diyorlar. Akıncı maalesef ideolojik saplantısından kurtulamıyor. Amerika’ya gitti, bir şey olmadan gelecek” şeklinde konuştu.  

Rumların Annan planı dahil bir çok plana hayır dediğini belirten Töre, tek yolun, Kıbrıslı Türklerin ulusal kimliklerine sahip çıkmak olduğunu sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu