Yerel Haberler

Genel Başkan adayı olabilirim

Ataoğlu, DP Genel Başkanlığı görevi için aday olmayı düşündüğü açıkladı, bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş’ın arkasında duracaklarını söyledi

Ataoğlu, Kıbrıs Postası TV’de, Gökhan Altıner’in sunduğu  programa telefonla bağlandı

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ… “DP, BAĞIMSIZ ADAY DENKTAŞ’I DESTEKLEYECEK”

Turizm ve Çevre eski Bakanı, Demokrat Parti Milletvekili Fikri Ataoğlu, ilk olarak “DP’nin Cumhurbaşkanı adayı var mı?” sorusunu yanıtladı. Ataoğlu, Serdar Denktaş’ın parti Genel Başkanlığı görevinden istifası sonrası, yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Sayın Denktaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylık yoluna gittiğini görüyoruz” dedi.

Denktaş’ın yapacağı kamuoyu araştırması sonrasındaki açıklamasını takip edeceklerini, DP olarak bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş’ın arkasında duracaklarını kaydetti.

Ataoğlu, “Şahsi görüşüm Serdar Denktaş’ın aday olacağı yönündedir” ifadelerinde de bulundu.

“ADAYLIK DÜŞÜNCESİ ŞAHSIMDA DA GELİŞTİ”

Şuan partiye Genel Sekreter’in vekalet ettiğini belirten Ataoğlu, DP’nin 30 Kasım’da kurultayının gerçekleşeceğini, kurultaya tek adayla girilip girilmeyeceğine ilişkin net bir bilgisi olmadığını, herkesin aday olabileceğini belirterek, “Herkesin adaylık düşüncesi olduğu gibi şahsımda da bu düşünce gelişti” dedi.

“BASIN TOPLANTISIYLA AÇIKLAYACAĞIM”

“Adaylık düşüncesini” partililerle paylaştığını, tüm ilçelere ziyaretler gerçekleştirdiğini, ziyaretlerin gerçekleşmesinin ardından karar verme aşamasına geleceğini ve bunu basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacağını kaydetti.

Ataoğlu, son ilçe ziyaretinin, önümüzdeki Cumartesi günü Girne’de gerçekleşeceğini de belirtti.

BAŞKAN OLMASI HALİNDE DP’YE “ÖNEMLİ SİYASİ İSİMLER” KATILACAK

Ataoğlu son olarak, Atıner’in, “Güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, sizin başkan olmanız halinde, DP’ye çok önemli siyasi isimlerin katılımı olacak. Bu doğru mu?” sorusunu, “Var” diyerek yanıtladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu