Yerel Haberler

Mal varlıklarını açıkladılar.

KIB-TEK’in İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ile Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Kubilay Özkıraç, mal varlıklarını açıkladılar.

İlk açıklama KIB-TEK’in İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özçelik’ten geldi.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Özçelik, hakkında çıkan iddialar ve haberler üzerine mal varlığını açıklama kararı aldığını belirterek, kurumun önünde 2 önemli ihale olduğunu, bu ihalelere çıkılmadan önce KIB-TEK’in gelmiş – geçmiş tüm başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini de aynı şekilde mal varlıklarını açıklamaya davet etti.

Bunun üzerine EL-SEN Başkanı Özkıraç da, yine kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla,  kurumda son günlerde yaşanan tartışmalar nedeniyle mal varlığını açıklama gereği duyduğunu ifade etti.

Özkıraç da, Özçelik gibi, gelmiş – geçmiş tüm KIB-TEK yönetimini mal varlığını açıklamaya davet etti.

ÖZÇELİK’İN MAL VARLIĞI

KIB-TEK’in İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’in mal varlığı şöyle:

“Mehmet Özçelik olarak KIB-TEK’te işe başlama tarihim 1990 yılıdır. Yani tam 29 yıldır bu kuruma çeşitli kademelerde hizmet etmekteyim. 2003 yılından beridir, yani tam 16 yıldır da İdari Mali Genel Müdür Yardımcısı olarak görevimi sürdürmekteyim. Bu süre zarfında, 2009 yılında, 85 bin STG’ye 180 metre karelik bir ev aldım ve hala daha bu evin borcunu Credit West Bankası’na ödemeye devam ediyorum. 10 yıldır kullandığım Opel marka arabamın ise TEB Bankasına olan borcu geçtiğim yıl bitmiştir. Eşim Maliye Bakanlığı’nda geçici statüde memur olarak çalışmaktadır. Ne onun, ne benim, ne de çocuklarımın üzerine tek bir mal dahi bulunmamaktadır. Aynı şekilde herhangi bir bankada da borcumuz dışında paramız bulunmamaktadır.”

ÖZKIRAÇ’IN MAL VARLIĞI

EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın mal varlığı şöyle:

“1986 yılında girdiğim KIB-TEK’te 33 yıldır Genel Hizmet Memuru 2 görevini yürütmekteyim. 1994 – 2000 yılları arasında dört yıl boyunca EL-SEN başkanlığı görevini üstlendim. Son olarak 7 Temmuz 2018 yılında, tam 18 yıl sonra yeniden EL-SEN başkanı olarak seçildim ve halen bu görevi yürütmekteyim. 33 yıllık KIB-TEK, 7 yıllık da EL-SEN başkanlığı dönemimde Vakıflar Bankası’na 192 bin TL, EL-KOOP’A 25 bin TL, Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi’ne 15 bin TL borcum bulunmakta ayrıca muhtelif bankalardaki 40 bin TL’lik borcum mahkeme sürecindedir. Üzerime kayıtlı olan hiçbir mal bulunmamaktadır. Eşim 31 yıldır Mahkemelerde memur olarak görev yapmaktadır. 10 yıl önce eşimin üzerine aldığımız 140 metre karelik evin taksitlerini hala ödemekteyiz. Eşimin üzerine 2000 model Toyota marka bir araba vardır. Çocuklarımın üzerine ise hiçbir mal bulunmamaktadır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu