Yerel Haberler

Kıbrıs Türk Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği sertifika töreni düzenledi.

 

Kıbrıs Türk Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği Lise Akademisi kapanış programı olarak eğitim alan kursiyerlere sertifika töreni düzenledi. Törene; KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı  Zorlu Töre, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, TC Gençlik ve Spor Bakanlığı KKTC Koordinatörü  Mithat Tekçam, ASBÜ Rektör Yardımcısı Zeki Akçam ve sivil toplum kuruluşları başkanları katıldı. Halkında yoğun katılım gösterdiği tören Yunus Emre Enstitüsünde gerçekleşti.

Kibris Türk Stratejik Araştırmalar ve Düşünce Derneği Başkanı Ali Birsen konuşmasında;

Sevgili gençler; tüm yaşam sürecinizin içinde sürekli okuyun, kendinizi çağın gerisinde bırakmayın. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olun. Kendiniz ve başkalarıyla yarışın. Kendi mutluluğunuzla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışın. Birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırmacı ve üretken olun.
Fikirlerinizi demokratik zeminlerde tartışın. Başkalarının fikirlerine saygılı olun. Kendinize güvenin, güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanınızı ve milletinizi sevip, yükselmesi için çalışın. Annenize, babanıza ve büyüklerinize karşı, saygılı olun dedi.

Birsen, sizleri bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemin ve dünyanın tüm semalarına serpiyorum. Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz. Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, sizlere verdiğimiz emeğimizin karşılığı olacaktır. Tüm yaşamınızın değerli ailelerinizle birlikte, sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu