Yerel Haberler

KTSYD’nin geleneksel ödülleri verildi

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin geleneksel “Yılın Başarı Ödülleri” dün akşam verildi.

 

Geleneksel ödül töreni, derneğin genel merkezindeki Fikret Ünlü Havuz Başında gerçekleştirildi.

Ülke spor camiasından temsilcilerin yer aldığı KTSYD Yılın Başarılıları Ödül gecesine, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel de katıldı.

KTSYD bu yılki ödüllerden Ahmed Sami Topcan Üstün Hizmet Ödülü’nü masa tenisine uzun yıllar hizmet veren Aşkın Demiray’a, Mete Adanır Yılın Sporcusu Ödülü’nü Anadolu Efes’te üst üste 2 sezon Euroleague şampiyonluğu yaşayan Erten Gazi’ye verdi.

Yusuf Kaptan Yılın Antrenörü Ödülü, Mağusa Türk Gücü Teknik Direktörü Ali Oraloğlu’nun, Sulhi Garan Yılın Hakemi Ödülü ise Evren Karademir’in oldu.

Zeka Özteknik adına verilen Özel Ödüller de; atletizmde Buse Savaşkan ve Taygun Artan Özcihan, Süper Lig’de maç yöneten kadın futbol hakemi Sabriye Atikoğlu, bilardoda başarılar alan Mustafa Alnar yanı sıra Leventspor Kız Basketbol Takımı’na takdim edildi.

Ödül gecesinde konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, ülkenin en köklü sivil toplum örgütü olduğuna işaret ettiği Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği ile ilgili “Ülke için  olmazsa olmazdır” yorumunda bulundu. Cumhurbaşkanı KTSYD ödüllerini alan tüm sporcular ve bağlı oldukları dallara emek verenleri de kutladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu