Yerel Haberler

Uyuşturucudan üç kişi tutuklandı

Mağusa’da aldıkları bir ihbar üzerine bir otelin 207 numaralı odasına düzenledikleri operasyonda, 9 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 3 adet içerisinde yine sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ele geçirildi.

Operasyonda Hasan Sarı, Hüseyin Gör ve Şuayip Doğan isimli şahıslar tutuklanırken, zanlılar “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf” suçlamaları ile dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edildi. .

15 GR UYUŞTURUCUYU 750 TL’YE ALDIĞINI İTİRAF ETTİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Derman mahkemede verdiği ifadesinde, 12 Eylül 2019 tarihinde, saat 11:30 sıralarında alınan bilgi üzerine bir otelde zanlı Hasan Sarı’nın kaldığı 207 numaralı odada uyuşturucu olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

Söz konusu ikametgaha operasyon düzenlendiği sırada zanlı Hasan Sarı’nın giriş kapısı önünde tespit edildiğini söyleyen Derman, zanlının elinde tuttuğu 1 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi yere attığı sırada tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. Odaya girildiği zaman zanlı Hüseyin Gör’ün yüz üstü şekilde elinde içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ile yerde yatırken tespit edildiğini belirten Derman, zanlı Şuayip Doğan’ın da aynı ikametgahta oturur vaziyette tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Zanlıların huzurunda yapılan aramada evin çeşitli yerlerinde de poşet ve kağıtlar içerisinde muhafaza edilen yaklaşık 8 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin ve 2 adet daha ucu yanık halde içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigaraların bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlı Hasan Sarı’dan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeleri 10 Eylül 2019 tarihinde 15 gramını 750 TL karşılığında satın aldığını beyan ettiği itiraf niteliğinde gönüllü ifade verdiğini kaydeden Derman, zanlı Sarı’nın, zanlı Hüseyin Gör ve Şuayip Doğan’ın bu uyuşturucu maddelerden haberleri olduğunu ve birer sarma sigara yapıp kendilerine verdiğini söylediğini kaydetti.

Olay ile ilgili yürütülen soruşturmanın yeni olduğuna işaret eden Derman, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu