Yerel Haberler

5 ay yattı, suçsuz çıktı

Lapta’da ikamet eden 72 yaşındaki B.B.’ye tecavüz ettiği DNA sonuçlarıyla ortaya çıkarak tutuklanan İ.S.’nin tutukluluk süresi devam ederken, suçla bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak cezaevine gönderilen ve Ağır Ceza’da davası görülen E.K. serbest kaldı.

Lapta’da 3 Mart 2019 tarihinde, saat 19.00 sıralarında Lantano Sokak üzerinde ikamet eden 72 yaşındaki B.B.’nin ikametgâhına giren faili meçhul bir erkek şahıs, müştekinin elini ve ayağını bağladıktan sonra tecavüz etmişti. Söz konusu kişi daha sonra müştekinin yüzüne tokat atıp, 300 TL nakit para ile bankamatik kartını ve şifresinin alarak evden ayrılmıştı.

SPERM ÖRNEKLERİ İ.S.’YE AİT ÇIKTI
B.B.’nin şikâyeti üzerine meseleyle ilgili olarak şüpheli görülen E.K. 4 Mart’ta tutuklanmıştı. E.K., soruşturmanın ardından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

Polis, olay yerinden alınan sperm örneklerini Türkiye Cumhuriyeti Kriminal Polis Laboratuvarı’na göndermişti. 3 Eylül’de laboratuvardan gelen DNA raporunda, sperm örneklerinin 2012 yılında silahlı soygun suçu işleyen zanlı İ.Ş.’ye ait olduğu ortaya çıkmıştı. İ.Ş., 4 Eylül’de tutuklanıp mahkemeye çıkarılmıştı. Ortaya çıkan durum üzerine tutuklu bulunan E.K., yapılan işlemlerin ardından serbest kaldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu