Yerel Haberler

Mühimmat deposunda patlama

 Çatalköy’de askeri birliğin bulunduğu bölgede günün ilk saatlerinde meydana gelen yangın ve patlamalar nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Polis, Girne-Değirmenlik ana yolu ile Girne-Esentepe ana yolunun Acapulco kavşağından itibaren olan bölümünün güvenlik için trafiğe kapalı olduğunu duyurdu.

Polis ayrıca, Acapulco bölgesindeki mühimmat patlamalarının devam etme olasılığına karşı bölgeye gidilmemesini ve bölgede bulunanların ise güvenlikli yerlerde bulunmalarını istedi.

Girne’de askeri bölgede çıkan yangın sonucu mühimmat deposundaki patlamaların devam ettiği öğrenildi. Polis, herhangi bir yaralı veya can kaybı tespiti olmadığını açıkladı.

Polis, Girne Acapulco kavşağı yakınlarinda bulunan askeri birlik içerisinde bu sabah 01.30 sıralarında henüz tespit edilemeyen  sebepden dolayı çıkan yangın sonucu birlik içerisindeki mühimmat deposunda patlamalar meydana geldigini ve patlamaların halen  devam ettiğini bildirdi.

Şu an için herhangi bir yaralı veya can kaybı tespiti olmadiğıni açıklayan polis bölgede geniş güvenlik ve trafik tedbirleri alındığıni duyurdu.

Güvenlik açısından Girne – Değirmenlik Anayolu  ile Acapulco kavşağından itibaren Girne – Esentpee Anayolu trafik akışına kapatıldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu