Yerel Haberler

5 kişi, bir kişiyi kaçırıp dövdü

Lefke’de çete oluşturan 5 kişi, Y.Ö. isimli bir kişiyi evinden alıp ‘sorgulamak’ maksadıyla Bağlıköy’de ıssız bir yere götürüp ciddi şekilde darp etti.

Zanlılar, Cemal Murat Dülger, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt yurt dışına kaçtı, Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer ise tutuklandı.

İki zanlı dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller’in huzuruna çıkarıldı ve haklarında üçer gün tutukluluk emri alındı.

Yargıcın söz hakkı vermesi üzerine zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren Lefke Karakolu’nda görevli Polis Çavuşu Tansel Çizer, 6 Eylül 2019 tarihinde Polis Genel Müdürlüğü’nden bir yazı aldıklarını belirtti. Çizer, 18 Ağustos’ta 00.30-04.00 saatleri arasında Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Gemikonağı’nda sakin Y.Ö. isimli şahsı evinden kaçırarak sorgulamak için zanlı Cemal Murat Dülger’in evine götürdüğünü söyledi. Polis, daha sonra beş zanlının, Y.Ö. isimli kişiyi, Bağlıköy’de bulunan Ambeli Village isimli restoranın batısında bulunan toprak yol içerisine götürerek, ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti. Araştırma kapsamında zanlılar Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer’in Gemikonağı’nda tespit ederek tutuklandığını belirten polis, diğer üç zanlının yut dışına çıkış yaptığını tespit ettiklerini belirtti. Polis, aranan şahıslar, emareler ve alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğunu kaydetti.

Yargıç da konunun çok ciddi bir mesele olduğuna değinerek zanlılara tutukluluk sürelerine itirazları olup olmadığını sordu. Zanlılar da “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” dedi.

Yargıç, zanlıların polise yardımcı olmaları konusunda uyardı ve haklarında 3 günlük tutukluluk emri verdi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu