Yerel Haberler

Desantralizasyon fikri, nasıl doldurulacak?

Arıklı, Güney Kıbrıs’ta Anastasiadis’in literatüründeki fikir olan; desantralizasyon fikrinin içi nasıl doldurulacak bunu göreceğiz. Desantralizasyondan ne anladığını belki önümüzdeki süreçte anlayacağız dedi.

YDP Genel Başkanı Arıklı, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın parti liderlerini bilgilendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Arıklı, yapılan görüşmeler sonucunda herhangi somut bir şey elde olmadığını, gelişmeleri takip edeceklerini ve Desantralizasyon fikrinin içinin nasıl doldurulacağını göreceklerini aktardı.

Arıklı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Durumu ilk ağızdan öğrenmeye çalıştık. Kafamızdaki soru işaretlerinin cevaplarını almaya çalıştık. Özellikle bizim hassasiyetlerimizi Sayın Cumhurbaşkanı’na dile getirdik. Güney’den Kuzey’e yönelik manipülatif haberler konusunda Akıncı ve sözcüsünün suskun kalması ve bu haberin toplumda ciddi bir ajitasyona yol açması ile ilgili Cumhurbaşkanı’na hassasiyetimizi ilettik. İlk defa mekik diplomasisi ile karşılaştık. Şu anda henüz bir çözüm noktasına varılmadığını, ancak görüşmelerin devam ettiğini öğrendik. Ekim ayı civarında yeni bir süreç gündeme gelebilir. Gelişmeleri beklemeyi daha uygun bir yol olarak görüyoruz. Türkiye’nin ne düşündüğünü hep birlikte göreceğiz ve belki yeni bir alternatif konu gündeme gelecek. Güney Kıbrıs’ta Anastasiadis’in literatüründeki fikir olan; desantralizasyon fikrinin içi nasıl doldurulacak bunu göreceğiz. Desantralizasyondan ne anladığını belki önümüzdeki süreçte anlayacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu