Yerel Haberler

Sahte plakalı araçla yakalandı

Girne’de Mali Şube ekiplerinin başlattığı sanal bet operasyonu derinleşti. Hüseyin Yiğit Gökdere, isimli kişi  Alsancak’ta yakalandı

Mali Şube’nin yasa dışı sanal bet konusunda Girne’de başlattığı soruşturma kapsamında arananlar arasında olan zanlı , kullanımında lüks  plakası sahte BWW 640 model bir araç ile yakalandı.

YENİ TUTUKLAMALAR GÜNDEMDE

 Mali Şube ekiplerinin 29 Ağustos tarihinden bu yana özellikle Girne bölgesinde derinleştirdiği soruşturma kapsamında yeni tutuklamaların gündemde olduğu öğrenildi.

Zanlı, dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez, Hukuk Dairesi’nden alınan yazı ışığında 29 Ağustos Perşembe günü, FEO Elegance sitesinde bulunan bir dairede mahkeme emri üzerine arama yapıldığını söyledi.

Polis, operasyonda Dobrabet isimli site üzerinden yasa dışı sanal bahis oynatıldığının tespit edildiğini ifade etti. Suiçmez, operasyonda 18 bilgisayar, 17 cep telefonu, 7 harici, hard disk, 1 adet USB ve birçok dokümanın emare olarak alındığını kaydetti.

Polis, ele geçirilen emarelerin incelendiğini, zanlının Dobrabet isimli sitede Alas koduyla faaliyet gösterdiğinin tespit edildiğini söyledi. Polis, tespit edilen zanlının önceki gün Girne’de sahte plakalı lüks bir araba ile seyir halindeyken yakalandığını ifade etti.

Meseleyle ilgili 10 kişi tutuklandığını kaydeden polis, soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini, 70 kişiden ifade alacaklarını, emarelerin incelemesinin sürdüğünü ifade etti. Zanlının tasarrufunda bilgisayar ve cep telefonu bulamadıklarını, zanlının ifadesinde cep telefonunu ismini bilmediği birine sattığını söylediğini kaydeden polis, bu yönde de araştırma yaptıklarını ifade etti.

Aranan başka şahıslar olduğunu da belirten polis, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu