12345
Yerel Haberler

LTB’den yol çalışması uyarısı

Lefkoşa’da, Bedrettin Demirel Caddesi’nde asfalt yama çalışması yapılacak. Bugün başlayacak çalışmalar Ekim sonuna kadar devam edecek. Yol her akşam saat 20.00’den sabah 06.00’ya kadar çift yönlü olarak ve etap etap trafiğe kapatılacak.  


Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) kendi öz kaynaklarıyla finanse ettiği asfalt yama çalışmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.


Buna göre, Bedrettin Demirel Caddesi’nde yapılacak “asfalt yama” çalışmaları eski Belça Market’in ilerisinden başlayacak, Başbakanlık ışıklarının ilerisinde tamamlanacak.
Asfaltlama çalışmalar süresince yapılacak kazı çalışmaları nedeniyle cadde boyunca bulunan ev ve iş yerlerine giriş-çıkış yapılamayacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), başkentte araçların oldukça yoğun kullandığı Bedrettin Demirel ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi’nde ana yolların bakımı için ihale sürecinin tamamlandığını duyurdu.

LTB yurttaşların sorunsuz ve güvenli bir şekilde şehirde yaşamlarını sürdürmeleri için altyapı ve üstyapı yatırımlarını ihtiyaç çerçevesinde yapmaya devam ediyor.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı imza töreninde yaptığı konuşmada, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyerek, bu kapsamda Bedrettin Demirel ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi’nde ihtiyaç duyulan yol tamirlerinin bir aylık sürede tamamlanacağını kaydetti.

ÇALIŞMALAR ŞEHİRDE GÜNLÜK HAYATI ETKİLEMEDEN YAPILACAK

Başkan Harmancı, LTB öz kaynaklarıyla çıkılan ihale kapsamında şehrin günlük yoğun yaşamı ve yurttaşlara rahatsızlık verilmemesi için asfaltlama çalışmalarının çoğunlukla gece yapılacağını belirtti.

İhale anlaşması LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Capiton Construction Ltd. Direktörü Nejat Hatipoğlu tarafından imzaladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu