Yerel Haberler

Algan’dan veda ziyaretleri

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki 2 yıllık görev süresini tamamlayan Tuğgeneral Tevfik Algan Cumhuriyet Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar veCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret etti.

Başbakan Ersin Tatar, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki 2 yıllık görev süresini tamamlayan Tuğgeneral Tevfik Algan’ı kabul etti.


Kabulde ilk sözü alan Başbakan Tatar, Algan’ın tecrübelerinin, Kıbrıs Türk halkını yakından tanımasının, KKTC’nin koşullarının değerlendirilmesi ve Türkiye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.


Tatar, “Kıbrıslı Türkler olarak burada verdiği hizmetleri asla unutmayacağız. Sizleri bu duygularla uğurluyoruz.  Temasımızın ve dostluğumuzun her zaman devam etmesi arzusundayız. Sizi sık sık KKTC’de görmek isteriz” şeklinde konuştu. 


Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin garantör ülke olmasının, KKTC’nin varoluşu ve Kıbrıs Türk halkının geleceği için önemli olduğuna işaret ederek, Türk milletinin bekası için Algan’a, silah arkadaşlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne görevinde başarı diledi.


ALGAN
Tuğgeneral Tevfik Algan, GKK komutanlığı gibi şerefli bir görevi 2 yıl boyunca ifa ettiği için gururlu olduğunu söyledi.
Algan, “Sizlerle birlikte çalışıyor olmak ayrılacaktı. Desteğinizi her zaman yanımızda hissettik. Teşekkür ediyorum. Türkiye’de olsak da Kıbrıs davasına çalışacağız, bunun bir mücahidi olacağız” dedi.  
2 yılı GKK komutanlığı olmak üzere KKTC’de toplam 5 yıl görev yapan Algan, 5. Kolordu Komutanlığı’na atandı. 

Tuğgeneral Tevfik Algan, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay tarafından kabul edildi.

MECLİS BAŞKANI ULUÇAY GÖREV SÜRESİ DOLAN TUĞGENARAL ALGAN’I KABUL ETTİ

Meclisten yapılan açıklamaya göre, Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde konuşan Tuğgeneral Algan, 2 yıl süreyle onur duyduğu görevini ifa ettiğini belirterek Çorlu’da görev yapmak üzere KKTC’den ayrılacağını anımsattı.

Algan, “Gönlüm burada, yine Kıbrıs’ın bir mücahidi olarak görevime devam edeceğim. Sizlerle görev yapmak bulunduğum görev için büyük bir şanstır.Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına her zaman yakınlığınızı, sıcaklığınızı ve desteğinizi hissettik” dedi.

ULUÇAY

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında, hizmetlerinden dolayı Tuğgeneral Algan’a teşekkür ederek önemli bir dönemde önemli görevleri yerine getirdiğini söyledi.

Görevlerin ve hizmetlerin bayrak yarışı şeklinde devam ettiğine vurgu yapan Uluçay, yeni görevinde Algan’a başarılar diledi.

Uluçay: “Ülkemize yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim. En kısa zamanda sizleri yeniden aramızda görmeyi de arzu ediyoruz” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu