Yerel Haberler

Toplu Taşıma Sektörü ülkemiz için çok önemlidir

Başbakan Ersan Saner, Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç ve heyetini bugün Başbakanlık’ta kabul ederek bir süre  görüştü.

Kabulde Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu da hazır bulundu.

Başbakan Ersan Saner, covid-19 sürecinin bütün dünyayı sarsmış durumda olduğu ve tüm dünyadaki gerek ekonomiler,  gerekse sağlık sistemlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşandığına dikkati çekerek ülkemizin diğer ülkelere göre o noktada olmasa da göreceli olarak bundan nasibini aldığı ve ekonomik anlamda sıkıntılar yaşandığının bir gerçek olduğu vurgusunu yaptı.

Devletin gelirlerinde ciddi bir azalma olduğuna dikkati çeken Başbakan Ersan Saner “böyle dönemlerde  devletin özel sektörün de yanında olması önemlidir. Sizlerle ortak hareket ederek  bulmuş olduğumuz çözüm önerisinin sizin tarafınızdan takdir edilmesi bizim adımıza çok önemlidir. Bu tip dayanışmaların ülkede birliğe ihtiyaç duyulduğu dönemlerde ortaya çıkması gerektiğine inanıyorum. Sorunların üstesinden ancak bu şekilde hareket ederek gelebileceğimizi düşünmekteyim.” dedi. İmkanlar ölçüsünde özel sektöre katkılar yapmaktan çekinmeyceğini de ifade ettti.

Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç kabulde yaptığı konuşmada, bugün geçmiş günlerde ortadaki sorunu çözülmesi yönünde Başbakan Saner’e  teşekkür etmek üzere ziyaret ettiklerini belirterek  bu ziyaret  vesilesiyle de sorunlarını da aktarıp çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını kaydetti. “Biz de bu ülkenin zorda olduğunun farkındayız . Ancak zoruluklar içindeki bu  süreç bizleri de zorladığı için geçtiğimiz günlerde bazı istenmeyen olaylar yaşandığını ama ülkenin içinde olduğu sıkıntının bilincinde olarak da  bu eylem sırasında çok katı eylemlerde bulunmadıklarının altını çizdi ve  bir çözüm yolunu  bulunacağına inanç belirtti. Başbakan Ersan Saner’e toplu taşımadaki sorunları ve nelerin yapılması gerektiğini aktarma fırsatı verdiği için de teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu