Yerel Haberler

Elektriğe Yüzde 15 Zam Geliyor !

Bakan Arıklı, dövizdeki artışa da değindi ve zam haberi verdi. Arıklı, kilowat saati 119 kuruşa üretilen elektriğin halka 97 kuruştan verildiğini, nizamname gereği ‘mecburen’ yarın elektriğe zam yapılacağını belirtti. Arıklı, “600 lira ödeyenler önümüzdeki ay belki 800 lira ödemek zorunda kalacak. Dolar yükseldi, akaryakıt zamlandı.

Yüzde 15 civarında bir zam gelecek. Bin 500 lirayı zar zor alan insanlar bunun büyük kısmını elektriğe ödeyecekler” dedi. “Vatandaşın bazı şeyleri sorgulaması gerekiyor” diyen Arıklı, şöyle devam etti: “Nasıl oluyor da 65 kuruş sabit maliyet fiyatları oldukça artıyor. Vatandaşın cebinden çıkan paraların yüzde 30’u başkalarının kesesine giriyor.
Halk artık bazı şeyleri sorgulamalıdır. Biz adım attık; kurumdaki sorunlar için kısa, orta ve uzun vadeli çözümlerimiz var. Ancak kamuoyunun desteği lazım… Bizi sendikanın diktatörlüğüne bırakılırsa o zaman zorlanırız. Tasarruf tedbirleriyle bu işin altından kalkarız.”

Bakan Arıklı, kurumdaki yolsuzluklarla ilgili emsal teşkil edecek mahkeme karar üretilmesi halinde caydırıcı ve ibret verici bir adım atılmış olacağını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu