Yerel Haberler

Pandemi Hastanesinde Yemekler Kesildi. “Evden Getirin”

Sağlık Bakanlığı’nın hastanelere gönderdiği yazı ile Maliye Bakanlığı’nın 24 Mart 2021 tarihinden itibaren pandemiyle mücadelede öngörülen ücretsiz yemek servislerinin durdurulacağı ifade edildi. Devlet bundan böyle belki de bu süreçte en iyi bakmamız gereken doktorlara yemeğini evden getir diyor.

Maliye Bakanlığı’nın bu kararı aldığı ve Sağlık Bakanlığı’nın kurumlara bildirdiği genelge ile 24 saatini pandemi hastanesinde geçiren doktorların ve görevlilerin yemeklerinin ücrete tabi olacağı ifade ediliyor.

Pandemi hastanesinde aylardır bu hastalıkla mücadele eden ve en ön safta savaşan doktorlara ve hemşirelere teşekkür edilecek yerde devlet tarafından yemek bile verilmeyeceğinin açıklanması hem görevli personeller hem de vatandaşlar tarafından ciddi bir tepkiyle karşılandı.

Her şartta hasta olmayı bile göze alarak hastalıkla mücadele eden pandemi hastanesi personellerinin bu duruma düşürülmesi ciddi bir infiale neden oldu.

Bilindiği üzere pandemi hastaneside doktorlar 24 saat, hemşireler ise 17’şer saat nöbet tutarak görev yapıyor. Yüzlerce hastaya bakan bu personelin yemeğinin ücrete tabi olması ise kabul edilemez olarak nitelendirildi.

Bu arada Maliye Bakanlığı’nın aldığı bu karara Tıp-İş’in tepki göstermeye hazırlandığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Kıbrıs

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu