Yerel Haberler

“Türkiye ve Kıbrıs Türkleri’nin Doğu Akdeniz’de hakları gasp edilmeye çalışılıyor”


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz konusunda bir kez daha net mesaj verdi.

Türkiye ve Kıbrıs Türkleri’nin Doğu Akdeniz’de haklarının gasp edilmeye çalışıldığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “ Bizim hiçbir ülkenin toprağında, denizinde, egemenliğinde gözümüz yoktur, sadece vatanımızı ve haklarımızı korumaya çalışıyoruz” dedi.

Mavi Vatan Tatbikatı’na canlı bağlantı ile katılan Erdoğan, “Bize en küçük bir sendelemede şu vatan topraklarını çok göreceklerini biliyoruz. Güçlü bir donanmaya sahip olmak, bir tercihten öte bir zorunluluktur” ifadelerini kullandı.

“Mavi Vatan-2021 Tatbikatı” Ege Denizi ve Akdeniz’de icra edilmeye devam ediyor.

170 savaş gemisi ve onlarca uçak ile yapılan dev tatbikatta Türkiye Deniz Kuvvetleri komutanlığı envanterine yeni katılan silah ve sistemleri Ege ve Akdeniz’de kullanılıyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan Tatbikatı’na canlı bağlantı ile katıldı, Doğu Akdeniz konusunda açık ve net mesajlar verdi.

Türkiye ve Kıbrıs Türkleri’nin Doğu Akdeniz’de haklarının gasp edilmeye çalışıldığına vurgu yapan Erdoğan “ Bizim hiçbir ülkenin toprağında, denizinde egemenliğinde gözümüz yoktur, sadece vatanımızı ve haklarımızı korumaya çalışıyoruz” dedi.

Erdoğan, Mavi Vatan tatbikatının bu yıl çok daha güçlü ve kapsamlı bir şekilde icra edildiğine de vurgu yaptı.

“Sadece ekonomik ve siyasi bakımdan değil, askeri ve savunma alanında da güçlü olmak durumundayız. En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz. Ülkemiz açısından güçlü bir donanmaya sahip olmak, bir tercihten öte zorunluluktur.” dedi.

25 Şubat’ta başlayan “Mavi Vatan-2021 Tatbikatı” yarın sona erecek.

Tatbikat ile deniz kuvvetleri komutanlığına bağlı unsurların harbe hazırlık seviyelerinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu