Yerel Haberler

Hem dayak attılar, Hem para Transfer ettirdiler

Gazimağusa’da,  Uchenna Nwrugbe Ezanwa’nın ikametgâhına giderek adı edileni darp ettikten sonra bir adet diz üstü bilgisayar ve bir adet cep telefonunu zorla aldıktan sonra bazı hesaplara para havalesi yapmasını sağlayan zanlı 1 Chisam George Iroanalam şikayet üzerine 2 Mart tarihinde, zanlı 2 Donald Donubari Baa ve zanlı 3 Eyitayo Rapheal Akınsola ise 4 Mart tarihinde tespit edilerek polis tarafından tutuklandı.

Zanlıların bu eylemi 1 Mart tarihinde de Ezanwa’yı başka bir adrese çağırarak rızası hilafına alıkoyduktan ve yine darp ettikten sonra bazı başka hesaplara para havalesi yapmasını sağladılar.

Tespit edildikleri günden beri tutuklu bulunan zanlılar bugün Soygun, Şiddet kullanma tehdidi, darp ve izinsiz ikamet suçlamasıyla Gazimağusa kaza mahkemesinde yeniden yargıç huzuruna çıkarılarak tutukluluk süreleri uzatıldı.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, zanlı 1 ve 2’nin 7 şer gün, zanlı 3’ün de 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. (MHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu